Bakı şəhəri və regionlarda internet resurslarından istifadənin faydaları mövzusunda maarifləndirici görüşlər keçirilib
20 fevral 2026 16:30
16-20 fevral 2026-cı il tarixlərində Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin tabeliyində olan Şüvəlan, Ağdam, Saatlı, Sabirabad, Hacıqabul, Zərdab, İsmayıllı, Qəbələ, Göygöl, Goranboy, Zaqatala Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzləri tərəfindən internet resurslarından istifadənin faydaları mövzusunda maarifləndirici tədbirlər keçirilib.
Təhsil müəssisələrində keçirilən tədbirlərdə Mərkəzlərin əməkdaşları və ekspert qruplarının üzvləri, müəllimlər, şagirdlər, valideynlər iştirak ediblər.
Tədbirlərdə ekspertlər təqdimatlar vasitəsilə internet resurslarından istifadənin faydalarından bəhs edib, həmçinin uşaqların internetdə üzləşə biləcəyi kibertəhdidlər, onlardan müdafiə üsulları, internetdən düzgün istifadə qaydaları və digər məlumatları iştirakçıların diqqətinə çatdırıblar.
İnteraktiv şəkildə keçirilən tədbirlərdə “Mobil telefonlarda  valideyn  nəzarəti funksiyasından istifadə qaydası” adlı video çarx nümayiş etdirilib, “İnternetdən təhlükəsiz istifadə üçün maariflənək” adlı bukletlər paylanılıb.

Awareness-raising meetings on the benefits of using internet resources were held in Baku city and the regions
On 16–20 February 2026, awareness-raising events on the benefits of using internet resources were organized by the Shuvelan, Aghdam, Saatly, Sabirabad, Hajigabul, Zardab, Ismayilli, Gabala, Goygol, Goranboy, and Zagatala Child and Family Support Centers, operating under the State Committee for Family, Women and Children Affairs.
The events, held at educational institutions, were attended by the staff of the Centers, members of expert groups, teachers, students, and parents.
During the events, experts delivered presentations on the benefits of using internet resources and also informed participants about potential cyber threats that children may face online, methods of protection against such threats, rules for safe and proper internet use, and other relevant information.
As part of the interactive sessions, a video titled “How to Use the Parental Control Function on Mobile Phones” was screened, and booklets entitled “Let’s Be Informed for Safe Internet Use” were distributed.