“Bələdiyyə seçkilərində qadınların fəallığının yüksəldilməsi” mövzusunda növbəti tədbir Sabirabad rayonunda keçirilib
"Bələdiyyə seçkilərində qadınların fəallığının yüksəldilməsi" mövzusunda növbəti tədbir Sabirabad rayonunda keçirilib.
Tədbirdə çıxış edən “Bərabər İnkişaf Naminə” Koalisiyanın sədri Təranə Kərimova qadınların ictimai-siyasi həyatın hər bir sahəsində fəallıq nümayiş etdirməsinin vacibliyini vurğulayaraq, ölkəmizdə bir neçə gün sonra keçiriləcək bələdiyyə seçkilərində qadınları fəal iştiraka dəvət edib.
Daha sonra çıxış edən 67 saylı Sabirabad Dairə Seçki Komissiyasının sədri Məstalı Nuriyev seçkiyə hazırlıq prosesi və seçki prosedurları haqqında məlumat verərək, ictimai-siyasi həyatda qadınların fəal iştirakının əhəmiyyətini vurğulayıb.
Yekunda təkliflər dinlənilib və iştirakçıları maraqlandıran suallar cavablandırılıb.
Qeyd edək ki, tədbir Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi, Mərkəzi Seçki Komissiyası və “Bərabər İnkişaf Naminə” Koalisiyanın birgə təşkilatçılığı ilə keçirilir.

The next event on the topic of "Increasing Women's Participation in Municipal Elections" was held in the Sabirabad district
The next event on the topic of "Increasing Women's Participation in Municipal Elections" was held in the Sabirabad district.
In her speech, Ms. Tarana Karimova, the chairwoman of the Coalition for Equal Development, emphasized the importance of women being active in all areas of public and political life. She invited women to actively participate in the upcoming municipal elections, which will be held in our country in a few days.
Following her, Mr. Mastalı Nuriyev, the chairman of the 67th Sabirabad District Election Commission, provided information about the election preparation process and procedures. He also emphasized the significance of women's active participation in public and political life.
At the end of the event, suggestions were heard, and questions from participants were answered.
It is worth noting that the event was organized jointly by the State Committee for Family, Women, and Children Affairs, the Central Election Commission, and the Coalition for Equal Development.