İqtisadiyyat və Humanitar Kollecin tələbələri üçün maarifləndirici görüş keçirilib
“Həyatının memarı-Sən özünsən” adlı layihə çərçivəsində İqtisadiyyat və Humanitar Kollecin tələbələri üçün maarifləndirici görüş keçirildi
2 dekabr 2024-cü il tarixində Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin təşkilatçılığı, Elm və Təhsil Nazirliyinin dəstəyi ilə Abşeron rayonunda yerləşən Bakı Dövlət Universitetinin nəzdində İqtisadiyyat və Humanitar Kollecin tələbələri ilə görüş keçirilib.
Görüşdə kollecin direktoru Səhər Orucova, Dövlət Komitəsinin Ailə məsələləri şöbəsinin əməkdaşı Dəniz Vəliyeva, Səhiyyə Nazirliyinin İctimai Səhiyyə və İslahatlar mərkəzinin həkim-mütəxəssisi Ülkər Camalova narkotik vasitələrin və psixotrop maddələrin insan psixologiyasına təsiri, zərərli vərdişlərin ağır fəsadları barədə çıxış ediblər.
Daha sonra şair, publisist, Azərbaycan Yazıçılar Birliyinin üzvü Gülxani Pənah çıxış edərək, gəncləri sağlam həyat tərzi qaydalarına riayət etməyə, zərərli vərdişlərdən uzaq durmağa səsləyib, həmçinin vətəninə, ailəsinə yararlı və sağlam bir insan kimi yetişmələrinin vacibliyini vurğulayıb.
Görüş zamanı “Əlvida mənim dostum” və “Ailə bir ağacdır” adlı sosial çarxlar nümayiş etdirilib, həmçinin “Biz narkotiklərə Yox deyirik” mövzusunda maarifləndirici kitabçalar informativ resurs kimi kollecin kitabxanasına təqdim olunub.

An educational meeting was held for students of the College of Economics and Humanities
On December 2, 2024, a informative meeting was held for the students of the Economy and Humanities College under Baku State University, located in the Absheron region. The event was organized by the State Committee for Family, Women, and Children Affairs with the support of the Ministry of Science and Education.
During the meeting, the director of the college, Sahar Orujova, Daniz Valiyeva, an employee of the Family Affairs Department of the State Committee, and Ulkar Jamalova, a specialist from the Public Health and Reforms Center of the Ministry of Health, delivered presentations on the effects of narcotic substances and psychotropic drugs on human psychology and the severe consequences of harmful habits.
Following the presentations, poet, publicist, and member of the Azerbaijan Writers’ Union, Gulkhani Panah, addressed the students, urging them to follow healthy lifestyle rules and stay away from harmful habits. He emphasized the importance of growing up as healthy individuals who contribute positively to their families and country.
During the meeting, social videos titled "Goodbye My Friend" and "Family is a Tree" were shown. Additionally, educational brochures on the topic "We Say No to Drugs" were presented to the college library as informative resources.