Region məktəbliləri arasında “Ən sevdiyim kitab” adlı onlayn müsabiqəyə start verilir
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzlərinin (UADM) fəaliyyət göstərdiyi rayonlarda (Bakı şəhərinin Xəzər rayonu, Saatlı, Sabirabad, Hacıqabul, Zərdab, Qəbələ, İsmayıllı, Göygöl, Goranboy, Ağdam, Zaqatala) yaşayan və təhsil alan 1-11-ci sinif şagirdləri arasında mütaliə bacarıqlarının inkişaf etdirilməsi və kitablara sevginin aşılanması məqsədilə onlayn müsabiqəyə start verilir.
Müsabiqədə iştirak etmək istəyən hər bir məktəbli özü haqqında məlumatları (adı, soyadı, atasının adı, oxuduğu məktəb və sinif, videoda haqqında danışdığı kitabın müəllifi və adı) və videonu (videoda iştirakçı oxuduğu, sevdiyi bir kitab haqqında məlumat verərək, həmin kitabın əhəmiyyətini və başqa şəxslərə oxumaq üçün tövsiyə etməsinin səbəbini izah edəcək) regionmerkez@gmail.com elektron poçt ünvanına göndərəcək və müsabiqənin yekununda hər rayon üzrə qalib seçilən 5 nəfər iştirakçının evində “Oxu guşəsi” (kitab rəfi, yazı masası, yazı masası üçün stul, kitablar və dəftərxana ləvazimatlarından ibarət) yaradılacaq.
Yuxarıda qeyd edilən rayonlar üzrə məktəbliləri müsabiqədə iştirak etməyə, bilik və bacarıqlarını həmyaşıdları ilə bölüşməyə, mütaliənin, kitab oxumağın əhəmiyyətini daha geniş auditoriyaya çatdırılmasına dəstək göstərməyə dəvət edirik.

An online competition called "My favorite book" among schoolchildren of the region is being launched
4 April 2024 15:58
An online competition is launched for the purpose of developing reading skills and instilling love for books among students of grades 1-11 living and studying in regions where Child and Family Support Centers of the State Committee for Family, Women and Children Affairs operate (Khazar district of Baku, Saatli, Sabirabad, Hajigabul, Zardab, Gabala, Ismayilli, Goygol, Goranboy, Aghdam, Zagatala).
Each schoolchild who wants to participate in the competition must provide information about himself/herself (name, surname, father's name, school and class he attended, author and title of the book he talked about in the video) and the video (in the video, the participant provides information about a book he has read or loved, the importance of that book and other will explain the reason for recommending people to read) to the e-mail address regionmerkez@gmail.com and at the end of the competition, 5 winners from each region will be given a "Reading corner" (a bookshelf, a desk, a desk chair, books and stationery) in the home of the participant consisting) will be created.
We invite schoolchildren from the above-mentioned regions to participate in the competition, to share their knowledge and skills with their peers, and to show support in conveying the importance of reading to a wider audience.