Regionlarda “Kitabımı paylaşıram” layihəsi həyata keçirilib
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin tabeliyində olan Şüvəlan, Göygöl, Goranboy, Ağdam, Zərdab, Qəbələ, İsmayıllı, Zaqatala, Saatlı və Hacıqabul Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzləri tərəfindən uşaqların asudə vaxtının səmərəli təşkili və mütaliəyə marağın artırılması məqsədilə 20-24 iyul 2026-cı il tarixlərində “Kitabımı paylaşıram” layihəsi həyata keçirilib.
Layihənin əsas məqsədi iştirakçılarda mütaliə vərdişlərinin formalaşdırılması, kitaba marağın artırılması, oxu mədəniyyətinin aşılanması, dünyagörüşünün zənginləşdirilməsi, həmçinin kitab mübadiləsi vasitəsilə paylaşma və sosial həmrəyliyin təbliği olub.
Tədbir zamanı Mərkəz əməkdaşları uşaqlar üçün Azərbaycan xalq nağıllarından və hekayələrindən bir parça oxuyublar, yönləndirici suallar verərək iştirakçılarla fikir mübadiləsi aparıblar.
Tədbir proqramı çərçivəsində uşaqlar özləri ilə gətirdikləri bədii kitabları yoldaşları ilə paylaşıb, maraqlı gördükləri məqamları bir-birinə danışaraq mütaliə təcrübələrini bölüşüblər.

The “Sharing My Book” Project Implemented in the Regions
The “Sharing My Book” project was implemented by the Child and Family Support Centers operating under the State Committee for Family, Women and Children Affairs of the Republic of Azerbaijan in Shuvalan, Goygol, Goranboy, Aghdam, Zardab, Gabala, Ismayilli, Zagatala, Saatli, and Hajigabul regions from 20 to 24 July 2026.
The project aimed to foster reading habits among children, increase their interest in books, promote a culture of reading, broaden their outlook, and encourage sharing and social solidarity through book exchange.
During the event, the Centers' staff read excerpts from Azerbaijani folk tales and stories, engaging the children in discussions by asking thought-provoking questions and encouraging them to share their opinions.
As part of the programme, the children exchanged the fiction books they had brought with them, shared passages they found particularly interesting, and discussed their reading experiences with one another.