Tovuzda qadınların bələdiyyə seçkilərində fəallığının artırılması məqsədilə görüş keçirilib
27 yanvar 2025-ci il tarixində Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi, Mərkəzi Seçki Komissiyası və “Bərabər İnkişaf Naminə” Koalisiyanın birgə əməkdaşlığı ilə "Bələdiyyə seçkilərində qadınların fəallığının yüksəldilməsi" mövzusunda görüş keçirilib.
Tədbirdə “Bərabər İnkişaf Naminə” Koalisiyanın Tovuz rayon üzrə nümayəndəsi Ayşən Mehdizadə, 106 saylı Tovuz Dairə Seçki Komissiyasının sədri Azər Hacıyev və digər iştirakçılar çıxış edərək, bələdiyyə seçkilərində qadınların iştirakının əhəmiyyətini vurğulayıb, onları seçkilərdə aktiv iştirak etməyə dəvət ediblər.

The meeting was held in Tovuz with the aim of increasing women's involvement in municipal elections
The meeting on the topic "Increasing Women's Participation in Municipal Elections" was held through the joint cooperation of the State Committee for Family, Women, and Children Affairs, the Central Election Commission, and the "Coalition for Equal Development" on January 27, 2025.
Mrs. Aysha Mehdizada, the representative of the Coalition for Equal Development in the Tovuz district, Mr. Azar Hajıyev, the chairperson of the 106th Tovuz District Election Commission, and other participants emphasized the importance of women's participation in municipal elections and invited them to actively participate in the elections.