“Yerli özünüidarəetmədə gender bərabərliyinin təmin olunması: nailiyyətlər və müsbət təcrübə” mövzusunda onlayn ixtisasartırma kursu çərçivəsində təlimlər keçirildi
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Dövlət İdarəçilik Akademiyasında (DİA) “Yerli özünüidarəetmədə gender bərabərliyinin təmin olunması: nailiyyətlər və müsbət təcrübə” mövzusunda onlayn ixtisasartırma kursu keçirilib.
İyunun 16-dan 19-dək davam edən onlayn kursa yerli özünüidarəetmə orqanlarından 25 nəfər bələdiyyə sədr və müavinləri cəlb olunub. Kursun təşkilində əsas məqsəd “Qlobal fövqəladə şəraitdə innovativ dövlət idarəçiliyi texnologiyaları: Azərbaycanın təcrübəsi”, “Dövlət qadın siyasəti və yerli özünüidarəetmədə gender bərabərliyi”, “Bələdiyyələrin təşkilati fəaliyyətinin əsas aspektləri”, “Pandemiya dövrünün gender aspektləri: beynəlxalq və milli təcrübə”, “Bələdiyyələrin hüquqlarının müdafiəsi istiqamətində assosiasiyaların rolu” və sair problemlərlə bağlı biliklərin dinləyicilərə çatdırılması və onlar ilə fikir mübadiləsinin aparılması olub.
Onlayn ixtisasartırma kursunda Dövlət İdarəçilik Akademiyasının rektoru, akademik Urxan Ələkbərov, Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Bahar Muradova və sədr müavini Sədaqət Qəhrəmanova, İnformasiya və analitik araşdırmalar şöbəsinin müdiri Elgün Səfərov, Hüquqi-təminat şöbəsinin müdiri Taliyə İbrahimova, İnformasiya və analitik araşdırmalar şöbəsinin baş məsləhətçisi Aynur Veysəlova, Azərbaycan Şəhər Bələdiyyələri Milli Assosiasiyasının icra katibi Tofiq Həsənov, DİA-nın İnzibati idarəetmə fakültəsinin dekanı, professor Xatirə Hüseynova mühazirələrlə çıxış ediblər.

Online trainings on “Ensuring Gender Equality in Local Self-Government: Achievements and Positive Practices”
The Academy of Public Administration under the President of the Republic of Azerbaijan hosted an online course on "Ensuring Gender Equality in Local Self-Government: Achievements and Positive Practices."
The online course, which lasted from June 16 to 19, involved 25 chairs and deputy chairs from local governments. The main purpose of the course was to convey knowledge and exchange views on the following topics:"Innovative public administration technologies: Azerbaijan's experience", "State women policy and gender equality in local governments", "Main aspects of activities of municipalities", "Gender aspects of the pandemic: international and national experience”.
Rector of the Academy of Public Administration, academician Urkhan Alakbarov, Chairperson of the State Committee for Family, Women and Children’s Affairs Mrs. Bahar Muradova and deputy chairperson Mrs,Sadagat Gahramanova, head of the information and Mr. Elgun Safarov, head of the legal department Mrs. Taliya Ibrahimova, took part in the online training course. Mrs.Aynur Veysalova, Chief Adviser of the Information and analytical research department, Mr. Tofig Hasanov, Executive Secretary of the National Association of Municipalities of Azerbaijan, Professor Khatira Huseynova, Dean of the Faculty of Administrative Management of the Academy of Public Administration gave lectures.