Məişət zorakılığından zərər çəkmiş qadınların hüquqlarının müdafiəsinə dəstək məqsədi ilə onlayn görüş keçirilib
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin vasitəçiliyi ilə "Təmiz Dünya" Qadınlara Yardım İB sığınacağına yerləşdirilmiş (14.07.2020-ci il tarixdə) məişət zorakılığından zərər çəkmiş qadınların hüquqlarının müdafiəsində yaranan problemlərin həllinə dəstək məqsədi ilə növbəti onlayn görüş keçirilib. Görüşdə Dövlət Komitəsinin Hüquqi-təminat şöbəsinin müdiri Taliyə İbrahimova, şöbənin baş məsləhətçisi Tural Hüseynzadə, Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin Aparatının Məşğulluq siyasəti və demoqrafik inkişaf məsələləri şöbəsinin baş məsləhətçisi Nizami Hüseyinli, ƏƏSMN-nin Aparatının Sosial təminat siyasəti şöbəsinin böyük məsləhətçisi Nuranə Həsənova, ƏƏSMN-nin yanında Dövlət Məşğulluq Xidmətinin məsul əməkdaşı Fuad Mehdizadə, Sosial Xidmət Agentliyinin Sosial xidmətin təşkili departamentinin müdir müavini Tamara Mikayılova və "Təmiz Dünya" Qadınlara Yardım İB sədri Mehriban Zeynalova və digərləri iştirak ediblər.
Görüşdə məişət zorakılığından zərər çəkən şəxslərin hüquqlarının müdafiəsi sahəsində qanunvericilikdə mövcud olan təminatlar və bu təminatların təcrübədə həyata keçirilməsi vəziyyəti müzakirə edilib. ƏƏSMN-nin məsul əməkdaşları sığınacağa yerləşdirilən qadınların problemləri ilə maraqlanaraq məsələlərin nəzarətə götürüləcəyini bildiriblər.
Dövlət Komitəsi bu istiqamətdə aidiyyəti dövlət orqanları ilə onlayn görüşləri gələcəkdə davam etdirəcək.

Online meeting was held to support the protection of the rights of women victims of domestic violence
The State Committee for Family, Women and Children Affairs held another online meeting to support the rights of women victims of domestic violence who have been placed in the shelter of Clean World Aid to Women Public Union (14.07.2020).
Mrs. Taliya Ibrahimova, Head of the Legal Support Department of the State Committee, Mr. Tural Huseynzadeh, Chief Adviser of the Legal Support Department, Mr. Nizami Huseynli, Chief Adviser of the Employment Policy and Demographic Development Department of the Ministry of Labor and Social Protection of the Population, Mrs.Nurana Hasanova, Senior Adviser of the Social Security Policy Department of the MLSPP, Mr.Fuad Mehdizadeh, Executive Officer of the State Employment Service, Mr. Tamara Mikayilova, Deputy Head of the Social Service Organization Department of the Social Service Agency, Mrs. Mehriban Zeynalova, Chairman of the Clean World Aid to Women Public Union and others took part in the meeting.
The existing guarantees in the field of protection of the rights of victims of domestic violence and the state of implementation of these guarantees were discussed in the meeting. The MLSPP officials were interested in the problems of women placed in the shelters and said that the issues would be taken under control.