Çinin Azərbaycandakı Səfirliyi tərəfindən Komitəyə təqdim edilən tibbi maskalar uşaqlara paylanılır
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi tərəfindən koronavirus pandemiyası ilə əlaqədar aparılan profilaktik-maarifləndirmə işləri davam etdirilir.
17 sentyabr 2020-ci il tarixində Komitə “NUR” Uşaq evi, “ Azərbaycan uşaqları” İB-nin nəzdində fəaliyyət göstərən Uşaq Sığınacağı Reinteqrasiya Mərkəzi, “Təmiz Dünya” Qadınlara Yardım İB-nin Qadın və Uşaq Sığınacağı, həmçinin, “Ümid yeri” Uşaq Sığınacağı Xeyriyyə Cəmiyyətində yerləşdirilmiş ümumilikdə 150-yə yaxın uşaq arasında sosial aksiya keçirib.
Aksiya çərçivəsində uşaqlarla koronavirusla mübarizəyə dair maarifləndirici söhbətlər aparılıb, onlarda təhlükəsizlik qaydalarına maraq yaratmaq, gigiyenik normalara əməl etməyə həvəsləndirmək, həmçinin azyaşlı uşaqlara fərdi şəkildə özlərini qoruma qaydalarını aşılamaq məqsədilə COVİD-19 pandemiyası təhlükəsinin uşaq psixologiyasına zərər vermədən təlimatlar verilmişdir.
Sonda Çin Xalq Respublikasının Azərbaycandakı Səfirliyi tərəfindən Komitəyə təqdim edilən xüsusi dizayn olunmuş tibbi maska və oyuncaqlar uşaqlar arasında paylanılıb.

Medical masks presented to the Committee by the Embassy of the People' Republic of China in Azerbaijan were distributed to children
The State Committee for Family, Women and Children Affairs continues to carry out preventive and awareness-raising work in connection with the coronavirus (COVİD-19) pandemic.
On September 17, 2020, the Committee conducted a campaign for 150 children from shelters "NUR", "Children of Azerbaijan", "Clean World", as well as the Children's Center "Place of Hope".
The campaign included awareness-raising conversations with children about the fight against coronavirus and instructed them on personal hygiene rules.
At the end, children were given medical masks and toys donated to the Committee by the Embassy of the People's Republic of China in Azerbaijan.