Tovuz rayonunda “Qadınların məşğulluğuna və mikro sahibkarlıq fəaliyyətinə dəstək” adlı layihə həyata keçirilir
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi, “Sağlam Həyat Naminə” İctimai Birliyinin birgə əməkdaşlığı və BP Şirkətinin maliyyə dəstəyi ilə 2020-ci il ərzində Tovuz rayonunda “Qadınların məşğulluğuna və mikro sahibkarlıq fəaliyyətinə dəstək” adlı layihə həyata keçirir.
Layihənin məqsədi kənd qadınları arasında mikro sahibkarlığın inkişafı, sahibkarlıq sahəsində bilik və bacarıqların gücləndirilməsi, məşğulluq imkanlarının artırılmasıdır.
Layihə çərçivəsində 2020-ci ilin mart ayında öz biznesinə başlamaq istəyən qadınlara maliyyə savadlılığı, biznes bacarıqları ilə bağlı təlimlər keçirilmişdir.
COVİD-19 pandemiyası ilə əlaqədar olaraq müvəqqəti dayandırılan layihənin icrası sentyabr ayında davam etdirilmişdir.
20 sentyabr 2020-ci il tarixində İcra Hakimiyyətinin, “Sağlam Həyat Naminə” İctimai Birliyin və BP Şirkətinin nümayəndələrinin iştirakı ilə Tovuz rayonunda 22 qadına (7 qadına şirniyyatçı, 7 qadına bərbərlik, 7 qadına dərzilik, 1 qadına dəyirmançılıq fəaliyyəti üçün) biznes fəaliyyətinə başlaması və mövcud bizneslərinin gücləndirilməsi üçün texniki dəstək göstərilmiş, qadınlar biznes planına uyğun olaraq avadanlıqlarla təmin olunmuşdur.

The project on "Support women employment and micro-entrepreneurship" is being implemented in Tovuz region
The State Committee for Family, Women and Children affairs in cooperation with the Public Union "For a Healthy Life" and with the financial support of BP, is implementing a project "Support for women's employment and micro-entrepreneurship" in Tovuz.
The aim of the project is to develop micro-entrepreneurship among rural women, strengthen knowledge and skills in the field of entrepreneurship, and increase employment opportunities.
In March 2020 within the framework of the project trainings on financial and business skills were held for women who want to start their own business.
The project, which was suspended due to the COVID-19 pandemic, resumed in September.
On September 20, 2020, 22 women (7 women confectioners, 7 women hairdressers, 7 women tailors, 1 woman millers) started their business in Tovuz region with the participation of representatives of the Executive Power, “For a Healthy Life” Public Union and BP Company. Technical support was provided to strengthen existing businesses, and women were provided with equipment in accordance with the business plan.