Bahar Muradova İordaniya səfiri ilə görüşüb
21 yanvar 2021-ci il tarixində Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Bahar Muradova İordaniya Haşimilər Krallığının ölkəmizdəki fövqəladə və səlahiyyətli səfiri cənab Sami Asem Ğoşehlə görüşüb.
Qonağı salamlayan Bahar Muradova, görüş təşəbbüsünə görə təşəkkürünü bildirib. Ölkələrimiz arasında əməkdaşlığın tarixi köklərə malik olduğunu vurğulayan Komitə sədri, bu münasibətlərin yüksələn xəttlə inkişaf etdiyini və ölkələri təmsil edən qurumlar arasında mövcud əməkdaşlığın daha da inkişaf etdirilməsi üçün imkanlar yaratdığını bildirib.
Görüş zamanı Azərbaycanın tarixi zəfəri barədə danışan Bahar Muradova istər Qoşulmama Hərəkatı, istərsə də İslam Əməkdaşlıq Təşkilatına üzv dövlətlərin Vətən müharibəsinin getdiyi 44 gün ərzində sərgilədiyi mövqenin müharibədən sonrakı quruculuq dönəmində də davam edəcəyinə ümid etdiyini və dostluq münasibətlərimizin mövcud problemlərin həll edilməsində də mühüm rol oynayacağına inamını ifadə edib.
Səfir Sami Asem Ğoşeh səmimi qəbul üçün Komitə sədrinə minnətdarlığını bildirib. O, Heydər Əliyev və İordaniya lideri mərhum Kral Hüseynin xalqlarımız arasında dostluğun əsasını qoyduğunu, bu gün dövlət başçıları İlham Əliyev və İordaniya kralı II Abdullahın ibn Hüseyn al Haşim arasındakı səmimi qardaşlıq münasibətləri sayəsində bu əlaqələrin daha da möhkəmləndiyini qeyd edib. Səfir Azərbaycanla İordaniya arasında dostluq-qardaşlıq münasibətlərinin eyni adət-ənənələr və islami dəyərlərə söykəndiyini, ölkələrimiz arasında əməkdaşlığın digər sahələrdə olduğu kimi ailə, qadın və uşaq məsələləri sahəsində də daha da inkişaf etdirilməsinin vacibliyini qeyd edib. Komitənin bu sahədə həyata keçirdiyi layihələri nümunə kimi qiymətləndirən cənab Ğoşeh, növbəti illərdə Azərbaycanla birgə tədbirlərin keçirilməsində maraqlı olduqlarını əlavə edib.
Görüşdə səfirliyin nümayəndəsi Nemət Ağalı və Komitənin Xarici əlaqələr və protokol xidməti şöbəsinin müdiri Səbinə Manafova da iştirak edib.

Bahar Muradova met with the Jordanian ambassador
Mrs. Bahar Muradova,  Chairman of the State Committee for Family, Women and Children Affairs met with Mr. Sami Asem Ghosheh, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Hashemite Kingdom of Jordan to the Republic of   Azerbaijan on January 21, 2021.
Welcoming the guest, Mrs. Bahar Muradova thanked for the initiative of the meeting. Emphasizing that the cooperation between our countries has historical roots, the chairman of the Committee said that these relations are developing on an upward trend and create opportunities for further development of existing cooperation between the institutions representing the countries.
Mrs. Bahar Muradova spoke about Azerbaijan's historic victory expressed hope that the position of both the Non-Aligned Movement and the Organization of Islamic Cooperation during the 44 days of the war will continue in the post-war period and that our friendly relations will play an important role in resolving existing problems.
Mr. Sami Asem Ghosheh thanked the Chairman of the Committee for the warm welcome. He noted that Heydar Aliyev and the late Jordanian leader King Hussein laid the foundation of friendship between our peoples, and today these relations are further strengthened due to the sincere brotherhood relations between Presidents Ilham Aliyev and King II  Abdullah ibn Hussein al-Hashim.
The ambassador noted that friendly relations between Azerbaijan and Jordan are based on the same traditions and Islamic values, and stressed the importance of further developing cooperation between our countries in the field of family, women and children, as well as in other areas. Evaluating the projects implemented by the Committee Mr. Ghosheh added that they are interested in holding joint events with Azerbaijan in the coming years.
The meeting was also attended by Mr. Nemat Agali, a representative of the embassy and the head of the Foreign Relations and Protocol Service of the Committee Sabina Manafova.