“Uşaqların doğulanadək cins seçiminə YOX deyək!” adlı təqdimat hazırlanıb
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi tərəfindən uşaqların doğulanadək cins seçiminin qarşısının alınması, gender stereotiplərinin aradan qaldırılması məqsədilə mütəmadi olaraq həyata keçirilən tədbirlərinin davamı olaraq “Uşaqların doğulanadək cins seçiminə YOX deyək!” adlı təqdimat hazırlanıb.
Qeyd edək ki, material Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 2020-ci il 24 fevral tarixli 71 nömrəli Sərəncamı ilə təsdiq edilmiş “Uşaqların doğulanadək cins seçiminin qarşısının alınmasına dair 2020-2025-ci illər üçün Tədbirlər Planı”nın icrası istiqamətində hazırlanıb.

"Let's say NO to gender selection of child!"
As part of the continuation of measures taken by the State Committee for Family, Women and Children Affairs to prevent gender discrimination before birth and to reduce the preference for boys in families and eliminate gender stereotypes underlying this preference, a presentation titled " Let's Say NO to gender selection of children!" was prepared.
It should be noted that the material was prepared in accordance with the "Action Plan 2020-2025 on the Prevention of Gender Selection of Children Before Birth," approved by the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan on February 24, 2020.