“Sağlam həyat tərzi. Ziyanlı vərdişlərin insan sağlamlığına təsiri “mövzusunda onlayn tədbir keçirildi
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi mütəmadi olaraq, Səhiyyə Nazirliyi və Təhsil Nazirliyi ilə birgə əməkdaşlıq çərçivəsində təhsil müəssisələrində sağlam həyat tərzinin təbliği məqsədilə maarifləndirmə tədbirlərini həyata keçirir. Bu istiqamətdə keçirilən tədbirlərin davamı olaraq, 6 aprel 2021-ci il tarixdə Salyan Peşə Liseyinin tələbələri üçün “Sağlam həyat tərzi. Ziyanlı vərdişlərin insan sağlamlığına təsiri” mövzusunda onlayın tədbir keçirilib.
Tədbirdə Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin Ailə Problemləri şöbəsinin baş məsləhətçisi Nailə İbrahimova “Sağlam həyat tərzi, yoxsa ziyanlı vərdişlər? Seçim sizindir” adlı təqdimatla çıxış edərək, uşaq və gənclərin sağlam nəsil kimi formalaşdırılması istiqamətində Komitə tərəfindən mütəmadi olaraq həyata keçirilən maarifləndirmə tədbirləri, sağlam həyat tərzinin vacibliyi, ziyanlı vərdişlərin fəsadları haqqında məlumat verib.
Daha sonra Səhiyyə Nazirliyinin İctimai-Səhiyyə İslahatlar Mərkəzinin həkim-metodisti Ülkər Camalova çıxış edərək, sağlam həyat tərzinin əsas amillərindən danışıb və koronavirus pandemiyası (COVİD-19) zamanı insanların sağlamlığının qorunması yolları barədə geniş məlumat verib.
Tədbirin yekununda çıxış edən Salyan Peşə Liseyinin direktoru Razıgül Dadaşova Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinə və Səhiyyə Nazirliyinin İctimai-Səhiyyə İslahatlar Mərkəzinə tədbirin keçirilməsinə görə öz təşəkkürünu bildirib.

Healthy lifestyle. An online event on "The impact of harmful habits on human health” was held
The State Committee for Family, Women, and Children Affairs, in cooperation with the Ministry of Health and the Ministry of Education, regularly conducts awareness-raising activities in educational institutions to promote a healthy lifestyle. As a continuation of these events, an online event "Healthy lifestyle. "The impact of harmful habits on human health" was held for the students of Salyan Vocational High School on April 6, 2021.
Mrs. Naila Ibrahimova, Chief Adviser of the Family Problems Department of the State Committee for Family, Women and Children Affairs made a presentation on “Healthy lifestyle or bad habits? The choice is yours” and gave information about the awareness-raising activities carried out by the State Committee, the importance of a healthy lifestyle, the consequences of harmful habits.
Then, Mrs. Ulker Jamalova, a methodologist at the Center for Public Health Reforms of the Ministry of Health spoke about the main factors of a healthy lifestyle and gave detailed information on ways to protect human health during the coronavirus pandemic (COVID-19).