23 aprel 2021-ci il tarixdə “Ziyanlı vərdişlərin ailələrə təsiri” mövzusunda onlayn tədbir keçirilmişdir
“Ziyanlı vərdişlərin ailələrə təsiri” mövzusunda növbətionlayn tədbir 23 aprel 2021-ci il tarixində Bakı şəhəri Sabunçu rayonu 255 saylı tam orta məktəbin müəllim heyəti və valideynlərin iştirakı ilə keçirilib.
Məktəbin direktoru Mətanət Məmmədova tədbiri giriş sözü ilə açaraq tədbirin məqsədi və əhəmiyyəti barədə məlumat verib.
Tədbirdə Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin Ailə Problemləri şöbəsinin müdiri Gülnarə Məmmədova “Ailə, ailə dəyərləri və ənənələr” adlı təqdimatla çıxış edərək ailə institutunun möhkəmləndirilməsi istiqamətində Komitə tərəfindən görülən işlər haqqında məlumat verib. O, eyni zamanda ölkəmizin Vətən müharibəsindəki şanlı zəfərindən danışıb.
Dövlət Komitəsinin Ailə Problemləri şöbəsinin baş məsləhətçisi Nailə İbrahimova “Sağlam həyat tərzi, yoxsa ziyanlı vərdişlər? Seçim sizindir” adlı təqdimatla çıxış edərək, tədbir iştirakçılarına ətraflı məlumat verib.

On April 23, 2021, an online event was held on "The impact of harmful habits on families"
The next online event on "The impact of harmful habits on families" was held on April 23, 2021 with the participation of teachers and parents of secondary school No. 255 in the Sabunchu district of Baku.
At the event, Mrs. Gulnara Mammadova, the Head of the Family Problems Department of the State Committee for Family, Women and Children Affairs made a presentation on "Family, family values and traditions" and informed about the activities done by the Committee to strengthen family institutions. She also spoke about the glorious victory of Azerbaijan in the Patriotic War.
Mrs. Naila Ibrahimova, the Chief Adviser of the Family Problems Department of the State Committee made a speech on the topic “Healthy lifestyle or bad habits? The choice is yours”