Valideynlərlə qarşılıqlı ünsiyyət mövzusunda onlayn tədbir keçirilib
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin təşəbbüsü ilə 24 may 2021-ci il tarixində Bakı şəhəri, Sabunçu rayonunda yerləşən 112 nömrəli tam orta məktəbin müəllim və valideynləri üçün “Valideynlərlə qarşılıqlı ünsiyyət effektiv formalardan biri kimi” adlı vebinar keçirilib.
Tədbiri giriş sözü ilə açan məktəbin direktoru Xədicə Babayeva iştirakçıları salamlayaraq əhəmiyyətli mövzulara toxunan belə tədbirlərin təşkilinə görə təşkilatçılara minnətdarlığını bildirib.
Dövlət Komitəsinin Ailə problemləri şöbəsinin müdiri Gülnarə Məmmədova tədbirdə “Ailə, ailə dəyərləri və ənənələr” adlı təqdimatla çıxış edərək, Azərbaycan ailəsinə xas milli dəyərlər, adət-ənənələr, böyüyə hörmət, kiçiyə qayğı kimi dəyərlər barədə məlumat verib, müasir ailələri narahat edən aktual məsələləri işıqlandıraraq cəmiyyətin birliyinin bu problemlərin həllində böyük önəm daşıdığını vurğulayıb.
Daha sonra Komitə tərəfindən hazırlanan “Ailəmiz - ən dəyərli xəzinəmizdir” adlı video-çarx nümayiş etdirilib.
Tədbirdə Komitənin Ailə problemləri şöbəsinin böyük məsləhətçisi Səmra Əliyeva
“Biz öz övladlarımızla ünsiyyət qurmağı bacarırıqmı?” adlı təqdimatla çıxış edərək, uşaqların yaş xüsusiyyətləri, valideyn-uşaq münasibətləri, uşaqlarla effektiv ünsiyyət metodları barədə tədbir iştirakçılarını məlumatlandırıb.

An online event was held on interaction with parents
On May 24, 2021, at the initiative of the State Committee for Family, Women and Children Affairs, a webinar entitled "Interaction with parents as one of the effective forms" was held for teachers and parents of secondary school No. 112 in the Sabunchu district of Baku.
Opening the event, Mrs.Khadija Babayeva the school principal greeted the participants and thanked the organizers.
Mrs. Gulnara Mammadova, Head of the Family Problems Department of the State Committee, made a presentation entitled "Family, Family Values and Traditions" at the event. She spoke about the national values of the Azerbaijani family, traditions, respect for the elder, care for the younger, highlighting the current issues of concern to modern families, emphasizing the importance of social cohesion in solving these problems.
Later, a video was shown entitled "Our family is our most valuable treasure" prepared by the Committee.
At the event, Mrs. Samra Aliyeva, Senior Adviser of the Family Problems Department of the Committee, made a speech on "How we are able to communicate with our children?" She informed the participants about the age characteristics of children, parent-child relations, and effective methods of communication with children. 49 participants benefited from the event.