1 İyun - Uşaqların Beynəlxalq Müdafiəsi Günü ərəfəsində növbəti tədbir Penitensiar Xidmətin Tərbiyə Müəssisəsində keçirilib
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi Ədliyyə Nazirliyi Penitensiar Xidməti Baş İdarəsi ilə birgə hər il 1 İyun - Uşaqların Beynəlxalq Müdafiəsi Günü münasibətilə Yetkinlik Yaşına Çatmayanlar üçün Tərbiyə Müəssisəsində tədbirlər təşkil edir.
Tədbirlər çərçivəsində tərbiyə müəssisəsində uşaqların cəmiyyətə inteqrasiyası, yeniyetmələrin asudə vaxtının səmərəli təşkili, onlarda bədii qiraətə və idmana marağın artırılması, intellektual inkişafı, uşaqların fiziki inkişafının və sağlam həyat tərzinin formalaşdırılması, onların valideynləri ilə görüşlərinin keçirilməsi, ehtiyaclarının öyrənilməsi və maarifləndirilməsi istiqamətində işlər aparılır.
Bu istiqamətdə fəaliyyətin davamı olaraq hazırki pandemiya vəziyyəti də nəzərə alınmaqla, Azərbaycan Respublikasının Ədliyyə Nazirliyi Penitensiar Xidmətin Tərbiyə Müəssisəsində saxlanılan yeniyetmələrə Dövlət Komitəsi tərəfindən idman ləvazimatları və stolustü oyunlar təqdim edilib.

The event was held at the Penitentiary Service Educational Institution on the eve of the International Children's Day
31 May 2021
The State Committee for Family, Women and Children Affairs together with the Main Department of the Penitentiary Service of the Ministry of Justice annually organizes events at the Juvenile Detention Center on the occasion of June 1 - International Children's Day.
Within the framework of the event, the educational institution is working to integrate children into society, effectively organize leisure time of teenagers, increase their interest in art reading and sports, intellectual development, and a healthy lifestyle.
Taking into account the current pandemic situation, the State Committee provided sports equipment and board games to the juveniles detained in the Penitentiary Service of the Ministry of Justice of the Republic of Azerbaijan.