Regionlarda uşaqların asudə vaxtlarının səmərəli təşkili məqsədilə silsilə tədbirlər davam edir
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin nəzdində fəaliyyət göstərən Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzləri tərəfindən uşaqların asudə vaxtlarının səmərəli təşkili, eyni zamanda yeni bilik və bacarıqların artırılması məqsədilə müxtəlif tədbirlər keçirilir.
İsmayıllı və Zaqatala rayonlarında parklarda Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzləri tərəfindən maraqlı oyunlar təşkil edilib, uşaqlar rəsmlər çəkib, nağıllar dinləyiblər.
Sabirabad, Goranboy və Şüvəlan UADM-də isə mərkəzin kiçik benefisiarları üçün kulinariya məşğələləri keçirilib.
Eyni zamanda, Goranboy UADM-in əməkdaşları və könüllülərinin iştirakı ilə Goranboy şəhər 3 nömrəli körpələr evi-uşaq bağçasında keçirilən musiqili əyləncəli tədbirlərdə uşaqlara xalq mahnıları və milli rəqslər öyrədilib.

A series of events are underway in the regions to effectively organize children's leisure time
The Child and Family Support Centers under the State Committee for Family, Women and Children Affairs hold various events in order to effectively organize children's leisure time, as well as to increase new knowledge and skills.
Interesting games were organized by the Child and Family Support Centers in the parks of Ismayilli and Zagatala districts, children drew pictures and listened to fairy tales.
Cooking master classes were held for small beneficiaries of the center in Sabirabad, Goranboy and Shuvalan CFSS.
At the same time, children were taught folk songs and national dances at musical entertaining events held at the Goranboy city orphanage-kindergarten No. 3 with the participation of Goranboy CFSS staff and volunteers.