“Uşaq Hüquqları” hakatonu keçiriləcək
20-21 Noyabr 2021-ci il tarixlərində Təhsil Nazirliyi, Gənclər və İdman Nazirliyi, Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi və “Regional İnkişaf” İctimai Birliyinin birgə təşkilatçılığı ilə “Uşaq Hüquqları” hakatonu keçiriləcək.
Hakatonun keçirilməsində məqsəd uşaq hüquqları ilə bağlı maarifləndirmə, bu sahədə mövcud problemlərin innovativ yollarla həllini təşviq etmək, həmçinin hakaton iştirakçılarına komandada işləyərək son texnologiyalar və yenilikləri sınaqdan keçirmək imkanı yaratmaqdır.
Iştirakçılar 24 saat ərzində bu sahədə mövcud problemlərin həllinə yönəlmiş innovativ yolları tapmağa çalışacaqlar. Hər biri 4 nəfərdən ibarət olacaq komandalar verilən müddət ərzində mentorların dəstəyi ilə ideyalarını layihə şəklində formalaşdıracaqlar.
Hakaton mövzuları:
Təhsil hüququ
Sağlamlıq hüququ
Zorakılıqdan müdafiə hüququ
Ailədə yaşamaq və tərbiyə almaq hüququKimlər iştirakçı ola bilər?
Uşaq hüquqları haqqında məlumatlı, innovativ düşüncəli, təşəbbüskar, komanda ilə işləməyi bacaran, motivasiyalı 10-16 yaşlı uşaqlar/məktəblilər hakatonda iştiraka dəvətlidir.

“Children's Rights" hackathon will be held
On November 20-21, 2021, the Ministry of Education, Ministry of Youth and Sports, the State Committee for Family, Women and Children Affairs and the Public Association for Regional Development will be hosting a hackathon entitled "Children's Rights".
The purpose of the hackathon is to raise awareness about children's rights, to promote innovative solutions to existing problems in this field, and to give hackathon participants the opportunity to work in teams and test the latest technologies and innovations.
During the 24 hours, participants will try to find innovative ways to solve existing problems in this area. Teams, each consisting of 4 people, will formulate their ideas into a project with the support of mentors during a given period.
Hackathon topics:
▪️The right to education
▪️The right to health
▪️The right to protection against violence
▪️The right to life and family upbringing
Who can participate?
Innovative, proactive, motivated children between the ages of 10 and 16 are invited to participate in the hackathon.