Uşaqların yay istirahətinin səmərəli təşkili diqqət mərkəzində saxlanılır
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin nəzdində fəaliyyət göstərən Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzləri (UADM) tərəfindən uşaqların yay istirahəti və asudə vaxtının səmərəli təşkili məqsədilə tədbirlərin keçirilməsi davam etdirilir.
Ağdam, Hacıqabul, Göygöl və İsmayıllı rayonlarında mərkəzlərin əməkdaşları tərəfindən uşaqların istedadlarının üzə çıxarılması, bacarıqlarının inkişaf etdirilməsi istiqamətində müxtəlif şən və əyləncəli oyunlar keçirilib, parklara və kitabxanalara ekskuriyalar təşkil edilib.
Qeyd edək ki, uşaqların həmyaşıdları ilə birlikdə vaxt keçirməsi onların intellektual və mənəvi inkişafında müstəsna əhəmiyyət daşıyır.

Efficient organization of children's summer recreation is continued
The Child and Family Support Centers operating under the State Committee for Family, Women and Children Affairs continue to hold events for the effective organization of children's summer recreation and leisure time.
The employees of the Aghdam, Hajigabul, Goygol and Ismayilli Child and Family Support Centers held various fun and entertaining games, excursions to reveal children's talents and develop their skills.
It should be noted that children's time with their peers have exceptional importance in their intellectual and spiritual development.