Anım günü ilə bağlı İsmayıllı rayonunda yaşayan şəhid ailələrinin Bakıya səfəri təşkil olunub
24 sentyabr 2021-ci il tarixində İsmayıllı rayonunda yaşayan şəhid analarının müraciətinə əsasən Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi və İsmayıllı rayon İcra Hakimiyyətinin təşkilatçılığı ilə 50 şəhid ailəsinin Bakıya səfəri təşkil olunub.
Şəhid ailələri öncə Böyük Zəfərin təməlini qoyan Ümummilli lider Heydər Əliyevin məzarını ziyarət edib. Səfər Şəhidlər Xiyabanını, Türk şəhidliyi abidəsini və daha sonra Vətən müharibəsində canlarından keçən igid övladlarımızın məzarını ziyarət ilə davam edib.
Övladlarının ələ keçirdikləri qənimətləri görmək arzusunda olan analar Qənimətlər Parkına ziyarət zamanı qürur və fəxarət hissləri yaşayıblar.
Torpaqlarımızın azadlığı uğrunda canlarını fəda edən hər bir qəhrəmanımızı öz övladı kimi görən bütün Azərbaycan anaları kimi şəhid anaları da bu müqəddəs yerləri ziyarət etdikcə hüzn, kədər və minnətdarlıq duyurdular.
Canları bahasına Qarabağı ədalətinə, həqiqi sahiblərinə qaytaran ölməz qəhrəmanlarmızın xatirəsi əbədi yaşayacaq və misilsiz şücaətləri ilə gələcək nəsillərə hər zaman nümunə olacaqdır.

A visit of the families of martyrs living in Ismayilli region to Baku was organized in connection with the Day of Remembrance
On September 24, 2021, at the request of the mothers of martyrs living in Ismayilli region, the State Committee for Family, Women and Children Affairs and the Executive Power of Ismayilli region organized a visit of 50 families of martyrs to Baku.
The families of the martyrs first visited the grave of national leader Heydar Aliyev, who laid the foundation of the Great Victory. The visit continued with a visit to the Alley of Martyrs, the monument to the Turkish martyr and the grave of our brave sons who died in the Patriotic War.
Mothers who wanted to see the spoils of war seized by their children experienced a sense of pride and pride when they visited the Booty Park.
Like all Azerbaijani mothers who saw each of our heroes who sacrificed their lives for the freedom of our lands as their own, the mothers of martyrs felt sadness, grief and gratitude as they visited these holy places.
The memory of our immortal heroes, who returned Karabakh to justice and true owners at the cost of their lives, will live forever and will always be an example for future generations with their unparalleled bravery.