“Məişət zorakılığının qarşısının alınması sahəsində maarifləndirmə işinin gücləndirilməsi” mövzusunda beynəlxalq təlimlərə start verilib
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi tərəfindən 19 oktyabr 2021-ci il tarixində Sabunçu Gənclər evində “Azərbaycanda məişət zorakılığı qurbanlarının təhlükəsizliyinin və onlara dəstəyin təmin edilməsi üçün dövlət qurumlarının və yerli səviyyədə istiqamətləndirmə mexanizmlərinin imkanlarının gücləndirilməsi” adlı Tvinninq layihəsi çərçivəsində “Məişət zorakılığının qarşısının alınması sahəsində maarifləndirmə işinin gücləndirilməsi” mövzusunda beynəlxalq təlimlərə start verilib. Təlimlər oktyabrın 22-dək davam edəcək.
Qeyd edək ki, Tvinninq layihəsi Avropa İttifaqının maliyyə dəstəyi ilə Litva və Avstriyadan olan tərəfdaş təşkilatlar tərəfindən həyata keçirilir. Layihənin budəfəki iştirakçıları Dövlət Komitəsinin və Komitənin nəzdində fəaliyyət göstərən Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzlərinin əməkdaşları, Bakı şəhəri üzrə yerli icra hakimiyyəti orqanları yanında gender zorakılığı və uşaqlara qarşı zorakılıq üzrə monitorinq qruplarının üzvləridir.

International trainings on "Strengthening awareness-raising in the field of prevention of domestic violence" have started
On October 19, 2021, the State Committee for Family, Women and Children Affairs held a Twinning project entitled “Strengthening the capacity of government agencies and local guidance mechanisms to ensure the safety and support of victims of domestic violence in Azerbaijan” at the Sabunchu Youth House. International trainings on "Strengthening awareness-raising in the field of procurement" have been launched. The trainings will last until October 22.
It should be noted that the Twinning project is implemented by partner organizations from Lithuania and Austria with the financial support of the European Union. The current participants of the project are employees of the State Committee and Child and Family Support Centers operating under the Committee, members of the monitoring groups on gender-based violence and violence against children under the local executive authorities in Baku.