“Milli-mənəvi dəyərlərin təbliği, gənclərin vətənpərvərlik ruhunda tərbiyəsi” mövzusunda tədbirlər davam edir
21 oktyabr 2021-ci il tarixində Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin nəzdində fəaliyyət göstərən Azərbaycan Maliyyə-İqtisad Kollecinin müəllim və tələbə heyəti üçün “Milli-mənəvi dəyərlərinin təbliği, gənclərin vətənpərvərlik ruhunda tərbiyəsi” mövzusunda onlayn tədbir keçirilib. Tədbiri giriş sözü ilə açan Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin tələbə işlər üzrə direktor müavini, t.f.d Murad Muradov tələbələr arasında keçirilən bu cür maarifləndirmə tədbirlərinin əhəmiyyətindən danışaraq, gənc nəsil üçün mövzunun aktual olmasını xüsusilə vurğulayıb.
Daha sonra Komitənin Ailə problemləri şöbəsinin müdiri Gülnarə Məmmədova çıxış edib. Çıxışda ilk öncə 44 günlük Vətən müharibəsinin ildönümü ərəfəsində, torpaqlarımızın işğaldan azad olunması yolunda canından keçən şəhidlərimiz hörmət və ehtiramla yad edilib, İkinci Qarabağ müharibəsi nəticəsində xalqımızın birliyinin, ruh yüksəkliyinin, rəşadətli ordumuzun qələbə əzminin bütün dünyaya şərəflə nümayiş etdirilməsindən bəhs edilib.
G.Məmmədova dövlət ailə siyasətinin əsas istiqamətləri, dövlət tərəfindən ailələrə göstərilən qayğı, gənclərin vətənpərvərlik ruhunda tərbiyə olunması, ailə dəyərlərimizin, milli-mənəvi dəyərlərin qorunması və gələcək nəsillərə ötürülməsinin vacibliyini, cəmiyyəti narahat edən ailə problemləri və onların aradan qaldırılması istiqamətində Komitə tərəfindən görülən işlər barədə tədbir iştirakçılarına məlumat verib.
Tədbirin sonunda Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti rektorunun kolleclər üzrə məsləhətçisi, tex.e.n, prof. Nuru Mikayılov təşəkkürünü bildirərək, mövzu ilə bağlı öz fikirlərini bildirib. Tədbirdən 100 nəfərə yaxın tələbə və müəllim heyəti faydalanıb.

Events on "Promotion of national and moral values, education of youth in the spirit of patriotism" continue
21 October 2021
On October 21, 2021, an online event on "Promotion of national and spiritual values, education of youth in the spirit of patriotism" was held for teachers and students of the Azerbaijan College of Finance and Economics under the Azerbaijan State University of Economics. Opening the event, Deputy Director for Student Affairs of the Azerbaijan State University of Economics, PhD Murad Muradov spoke about the importance of such awareness-raising events among students, emphasizing the urgency of the topic for the younger generation.
Then the head of the Family Problems Department of the Committee Gulnara Mammadova spoke about on the eve of the 44th anniversary of the Great Patriotic War, our martyrs who died for the liberation of our lands were honored and respected.
G.Mammadova on the main directions of the state family policy, the care provided by the state to the families, patriotic upbringing of the youth, the importance of preserving and transmitting our family values, national and spiritual values ​​to future generations, family problems and the work done by the Committee to eliminate them informed the participants of the event.
At the end of the event, Advisor to the Rector of the Azerbaijan State University of Economics on colleges,prof. Nuru Mikayilov expressed his gratitude and expressed his views on the subject. About 100 students and teachers benefited from the event.