Dövlət Komitəsinin sədri könüllülərlə görüşüb
4 noyabr 2021-ci il tarixində Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Bahar Muradova könüllülük fəaliyyətini başa vurmuş gənclərlə görüşüb.
Zəfər Günü ərəfəsində keçirilən görüşün məqsədi gənclərdə milli vətənpərvərlik hisslərinin aşılanması, Vətən müharibəsində qazandığımız qələbənin yaddaşlarda əbədi həkk olunaraq gələcək nəslə ötürülməsidir.
Gəncləri və tədbir iştirakçılarını salamlayan Bahar Muradova görüşün hər kəs üçün əlamətdar hadisə olan Zəfər günü ərəfəsində keçirilməsindən məmnunluğunu ifadə edib.
Komitə sədri bu gün bütün dünya ölkələrinin siyasi rəhbərliyinin müzakirəsinə səbəb olan Qarabağ müharibəsi və misilsiz Zəfərimizin yeni dünya nizamına və regionda münasibətlərin formalaşmasına mühüm təsirinin olduğunu vurğulayıb. O, dövlətlərin bir-birinin torpağını işğal etməsi, xalqını soyqırıma məruz qoymasının müasir dünyanın siması üçün utancverici olduğu bildirib. Baş verənlər qarşısında dünya birliyinin səssiz qaldığı, Azərbaycanın haqq mübarizəsində təkbaşına ədaləti bərpa etdiyi, torpaqlarını Ali Baş Komandanının, güclü ordusunun iradəsi və əzmi, xalqının birliyi ilə azad etdiyini diqqətə çatdırıb.
Gənclərimizin Vətən müharibəsindən vacib nəticələr çıxaracağına inandığını bildirən B.Muradova, onların Azərbaycanda əhalinin həssas təbəqələri arasında sosial-psixoloji işin aparılmasında və bu sahədə həyata keçirilən mexanizmlərin gücləndirilməsinə töhfə verəcəklərini qeyd edib. Bu sahədəki, eləcə də ailələrimizdəki problemlərin həll olunmasında dövlətin və cəmiyyətin bərabər şəkildə iştirakının vacibliyini vurğulayıb. Gənclərə könüllü olaraq bu işə qoşulduqları üçün təşəkkür edən Komitə sədri onlara gələcək fəaliyyətlərində uğurlar arzulayaraq, tədbir iştirakçılarını böyük Zəfərimiz münasibətilə təbrik edib.
Daha sonra B. Muradova gənclərin suallarını cavablandırıb, onlara tövsiyələrini verib. Sonda könüllülərə sertifikatlar təqdim edilib və xatirə şəkli çəkdirilib.
Qeyd edək ki, cari ilin iyul-oktyabr aylarında könüllü kimi fəaliyyət göstərən 26 gənc Dövlət Komitəsi və onun nəzdində fəaliyyət göstərən Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzlərində təcrübə keçərək, müxtəlif mövzuda təlimlərə cəlb olunublar.

The chairperson of the State Committee met with volunteers
On November 4, 2021, the Chairperson of the State Committee for Family, Women and Children Affairs Bahar Muradova met with young people who have completed their volunteer activities.
The purpose of the meeting held on the eve of Victory Day is to instill in young people a sense of national patriotism, to pass on the victory we won in the Great Patriotic War to future generations.
Welcoming the youth and participants of the event, Bahar Muradova expressed satisfaction with the fact that the meeting was held on the eve of Victory Day, which is a significant event for everyone.
The chairperson of the committee stressed that the Karabakh war and our unprecedented victory, which are being discussed by the political leadership of all countries today, have a significant impact on the new world order and the formation of relations in the region. She noted that the world community remained silent in the face of the events, Azerbaijan alone restored justice in the struggle for justice, liberated its lands with the will and determination of the Supreme Commander-in-Chief, a strong army and the unity of the people.
Expressing confidence that our youth will draw important results from the Great Patriotic War, Muradova said they will contribute to the conduct of socio-psychological work among vulnerable groups in Azerbaijan and the strengthening of mechanisms in this area. She stressed the importance of equal participation of the state and society in solving problems in this area, as well as in our families. Thanking the young people for joining this work voluntarily, the Chairperson of the Committee wished them success in their future activities and congratulated the participants on our great Victory.
Then Muradova answered the questions of young people and gave them recommendations. At the end, the volunteers were presented with certificates and photographed.
It should be noted that in July-October of this year, 26 young volunteers underwent internships at the State Committee and its Child and Family Support Centers and were involved in trainings on various topics.