Gənclər və idman naziri Azərbaycan Uşaqlarının V Ümumrespublika Forumuna seçilmiş bir qrup uşaqla görüşüb
16 noyabr 2021-ci il tarixində gənclər və idman naziri Fərid Qayıbov Azərbaycan Uşaqlarının V Ümumrespublika Forumunda iştirak edəcək uşaqların bir qrupu ilə görüşüb.
Görüş zamanı Fərid Qayıbov dövlət gənclər siyasəti, eləcə də bədən tərbiyəsi və idman sahəsində prioritet məsələlərdən danışıb.
O, uşaqların ictimai fəallığının artırılmasında belə görüşlərin əhəmiyyətini vurğulayaraq onların bir çox problemlərin həlli ilə bağlı təşəbbüslər irəli sürmək və təkliflər vermək imkanı yaratdığı üçün bu cür forumların keçirilməsini yüksək qiymətləndirib.

The Minister of Youth and Sports met with a group of children selected for the V All-Republican Forum of Azerbaijani Children
On November 16, 2021, Mr. Farid Gayibov, Minister of Youth and Sports met with a group of children who are going to participate in the V Republican Forum of Children of Azerbaijan.
During the meeting, Mr. Farid Gayibov spoke about the state youth policy, as well as priority issues in the field of physical culture and sports.
He stressed the importance of such meetings in increasing the social activity of children and praised the holding of such forums, as they provided an opportunity to put forward initiatives and proposals to solve many problems.