Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzlərinin əməkdaşları üçün təlimlər keçirilir
22 dekabr 2021-ci il tarixində Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin nəzdində fəaliyyət göstərən Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzlərinin əməkdaşları üçün “Sosial iş və sosial rifah” adlı təlimə start verilib.
Məqsəd mərkəz əməkdaşlarının müvafiq sahə üzrə bilik və bacarıqlarının artırılması, icmadan olan sakinlərə göstərilən xidmət səviyyəsinin yüksəldilməsidir.
Təlimdə sosial iş, sosial işin yaranma tarixi və inkişaf mərhələləri, sosial xidmətlər, sosial işin təşkilində əsas tələblər, sosial işçi və yardım üçün müraciət etmiş vətəndaşlarla iş, sosial rifah, mövzuları ətrafında təqdimatlar nümayiş etdirilib, diskussiyalar aparılıb.

Trainings for the staff of the Child and Family Support Centers are held
On December 22, 2021 the training on " Social work and social welfare" was launched for the employees of the Child and Family Support Centers under the State Committee for Family, Women and Children Affairs.
The aim is to increase the knowledge and skills of the Center staff in the relevant area, improving the level of services provided to residents of the community.
The training included discussions and presentations on social work, the history and stages of development of social work, social services, basic requirements for organizing social work, working with social workers and citizens seeking help, and social protection.