Bahar Muradova Milli Məclisin plenar iclasında gender bərabərliyi ilə bağlı 2020-ci il üzrə məlumatı təqdim edib
Dekabrın 27-də Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Bahar Muradova Milli Məclisin 2021-ci il payız sessiyasının plenar iclasında gender bərabərliyinin təmin edilməsi ilə bağlı 2020-ci il üzrə məlumatla çıxış edib.
“Gender bərabərliyinin təminatları haqqında” Qanunun 20-ci maddəsinə əsasən 2020-ci il üzrə fəaliyyətləri əhatə edən məlumat 4 əsas istiqamət üzrə təqdim edilib: Gender bərabərliyinin təmin edilməsilə bağlı dövlət siyasətinin əsas istiqamətləri; Gender bərabərliyinin təmin edilməsində dövlətin üzərinə düşən vəzifələr; Gender bərabərliyinin sahələr üzrə təmin edilməsi; Azərbaycanda gender bərabərliyinin təmin edilməsi sahəsində həyata keçirilməsi zəruri olan tədbirlər.

Mrs. Bahar Muradova presented report on ensuring gender equality in 2020 at the plenary session of the Milli Majlis
Mrs. Bahar Muradova, Chairperson of the State Committee for Family, Women and Children Affairs, made a statemen on ensuring gender equality in 2020 at the plenary session of the autumn session of the Milli Majlis on December 27, 2021.
According to Article 20 of the Law on Guarantees of Gender Equality, the information covering the activities for 2020 was presented in 4 main areas:
The main directions of the state policy on ensuring gender equality; Responsibilities of the state in ensuring gender equality; Ensuring gender equality by areas; Measures to be taken to ensure gender equality in Azerbaijan.