Müharibə, Əmək və Silahlı Qüvvələr Veteranları Təşkilatının sədri Fatma Səttarovanın 100 illik yubileyinə həsr edilən tədbir keçirilib
25 yanvar 2022-ci ildə İkinci Dünya müharibəsi veteranı, Müharibə, Əmək və Silahlı Qüvvələr Veteranları Təşkilatının sədri Fatma Səttarovanın 100 illik yubileyinə həsr edilən tədbir keçirilib.
Müharibə, Əmək və Silahlı Qüvvələr Veteranları Təşkilatının sədr müavini, polkovnik Cəlil Xəllilov Fatma Səttarovanın 100 illik yubileyinə həsr edilmiş tədbiri giriş sözü ilə açıq elan edib, Fatma Səttarovanın çoxillik ictimai fəaliyyətinə diqqət çəkib.
Daha sonra Azərbaycan Televiziyasının Fatma xanım Səttarova haqqında çəkdiyi “Həyat yolu” filmi nümayiş olunub.
Tədbirdə çıxış edən Azərbaycan Respublikası Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədr müavini Sədaqət Qəhrəmanova Fatma Səttarovanın həyatını bütövlükdə insanlığa, insanlığın rifahına həsr edilən ömür yolu kimi dəyərləndirib:
“Hörmətli Fatma xanım. Mənim üçün şərəfdir ki, mən bütün həyatını insanlığa, dövlətə, dövlətçiliyə həsr edən sizin kimi bir ananın qarşısında çıxış edirəm. Siz öz cəsarətiniz, vətənə olan sevginiz, fədakarlğınızla hər bir gəncə örnəksiniz. Xalq sizi sevir. Bu məhəbbəti siz özünüz öz əməllərinizlə, zəhmətinizlə qazanmısınız. Sizin qarşınızda baş əyir, ad gününüzü təbrik edir, ən xoş arzularımı çatdırıram”.
Sədr müavini Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Bahar Muradovanın təbrik məktubunu və Dövlət Komitəsinin xatirə medalını Fatma xanıma təqdim edib.
Fatma Səttarovanın nəvəsi Vasif Bayramov yubileyara göstərilən diqqət və qayğıya görə Prezident İlham Əliyev və I vitse-prezident Mehriban Əliyevaya təşəkkür edib, tədbir iştirakçılarına minnətdarlığını çatdırıb.
Sonda çıxış edən Fatma Səttarova tədbir iştirakçılarına təşəkkür edib, hər zaman olduğu kimi bundan sonra da Azərbaycan dövlətinə, Azərbaycan xalqına əsgər kimi xidmət edəcəyini bildirib.

An event dedicated to the 100th anniversary of Mrs. Fatma Sattarova, the Chairperson of the Organization of War, Labor and Armed Forces Veterans
An event dedicated to the 100th anniversary of Mrs. Fatma Sattarova, a veteran of the Second World War, Chairperson of the Organization of War, Labor and Armed Forces Veterans was held on January 25, 2022.
Mr. Jalil Khalilov, the Deputy Chairperson of the Organization of War, Labor and Armed Forces Veterans, opened the event dedicated to the 100th anniversary of Mrs. Fatma Sattarova. Then the film "The Way of Life" about Mrs. Fatma Sattarova made by Azerbaijan Television was shown.
Speaking at the event, Mrs. Sadagat Gahramanova Deputy Chairman of the State Committee for Family, Women and Children Affairs of the Republic of Azerbaijan appreciated Mrs. Fatma Sattarova's life as a way of life dedicated to humanity and human well-being.
The Deputy Chairperson presented a congratulatory letter from Mrs. Bahar Muradova, the Chairperson of the State Committee for Family, Women and Children Affairs and a commemorative medal of the State Committee.
Mrs. Fatma Sattarova's grandson Mr. Vasif Bayramov thanked President Ilham Aliyev and First Vice President Mehriban Aliyeva for the attention and care shown and thanked the participants.