“2 aprel Dünya Autizm Məlumatlandırma Günü” ilə bağlı açıq qapı günü təşkil edilib
1 aprel 2022-ci il tarixində Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi və Səbail rayon İcra Hakimiyyətinin birgə təşkilatçılığı ilə “2 aprel Dünya Autizm Məlumatlandırma Günü” ilə bağlı açıq qapı günü təşkil edilib.
“Ana məktəb” uşaq bağçasında baş tutan tədbirdə Komitənin Uşaq problemləri şöbəsinin müdir müavini Günel Nağdəliyeva və psixoloqu Şəbnəm Cəfərova, Şüvəlan Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzinin sosial işçisi Nərmin Mürsəlova, eyni zamanda “Autizmə Erkən Müdaxilə Mərkəzi”nin rəhbəri Aynur Hüseynli iştirak edib.
Açıq qapı günündə uşaqların müayinəsi aparılıb, onlara və valideynlərinə psixo-sosial xidmət göstərilib.

An open door day was organized on the occasion of the "April 2 World Autism Awareness Day"
On April 1, 2022, the State Committee for Family, Women and Children Affairs and the Executive Power of Sabail District jointly organized an open day on the occasion of "April 2 World Autism Awareness Day".
The event, which took place at the Mother School kindergarten, was attended by Gunel Nagdaliyeva, deputy head of the Children's Problems Department of the Committee, and Shabnam Jafarova, a psychologist, Narmin Mursalova, a social worker at the Shuvalan Child and Family Support Center, and Aynur Huseynli, head of the Autism Early Intervention Center.
The children were examined at the open day, and they and their parents were provided with psycho-social services.