Türkiyədə səfərdə olan Azərbaycan nümayəndə heyəti Ədalət və İnkişaf Partiyasında görüş keçirib
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Bahar Muradovanın rəhbərliyi ilə Azərbaycan nümayəndə heyətinin Türkiyəyə səfəri çərçivəsində ikinci mühüm görüş aprelin 21-də hakim Ədalət və İnkişaf Partiyasında (AK Parti) keçirilib. Komitə sədri, Yeni Azərbaycan Partiyası İdarə Heyətinin üzvü Bahar Muradovanın və Türkiyə Böyük Millət Məclisinin üzvü, AK Partinin Qadın Təşkilatının sədri Ayşə Kəşirin rəhbərlik etdikləri nümayəndə heyətləri arasında keçirilmiş görüşdə qarşılıqlı maraq doğuran məsələlər ətrafında səmərəli fikir mübadiləsi aparılıb.
Tərəflər cəmiyyətimizin inkişafında avanqard qüvvə olan qadınların ictimai-siyasi proseslərdəki rolu, hüquqlarının qorunmasına dövlət dəstəyi və sair məsələlər barədə səmərəli müzakirələr aparıblar.
Xatırladaq ki, Türkiyənin ailə və sosial xidmətlər naziri Dərya Yanıkın dəvəti ilə Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Bahar Muradovanın rəhbərlik etdiyi Azərbaycan nümayəndə heyəti qardaş ölkədə səfərdədir. Səfərin məqsədi qarşılıqlı təcrübənin öyrənilməsi və əməkdaşlıq əlaqələrini daha da genişləndirməkdir.
Səfərini davam etdirən Azərbaycan nümayəndə heyəti aprelin 22-də Türkiyə Ailə və Sosial Xidmətlər Nazirliyinin digər təsisatları ilə tanış olacaq.

Azerbaijani delegation met with representatives of the Justice and Development Party
On April 21, during the official visit of the Azerbaijani delegation to Turkey, the 2nd important meeting was held between the delegations headed by the Chairperson of the State Committee for Family, Women and Children Affairs, a member of the Board of "Yeni Azerbaijan" party Mrs.Bahar Muradova and Deputy of the Grand National Assembly of Turkey, the Chairperson of Women's organization Justice and Development Party Mrs.Aisha Kashir. The parties discussed the role of women in the socio-political processes in both countries, state support for the protection of their rights, and other issues.
It should be noted that the Azerbaijani delegation headed by the Chairperson of the State Committee for Family, Women and Children Affairs Mrs. Bahar Muradova is on a visit to Turkey at the invitation of the Minister of Family and Social Services of Turkey Mrs. Darya Janyk.
On April 22 the Azerbaijani delegation will also familiarize itself with other institutions of the Ministry of Family and Social Services of Turkey.