Dövlət Komitəsində könüllülər üçün “İnsan mühəndisliyi” mövzusunda təlim keçirilib
Ailə, Qadın və Uşaq Probelmləri üzrə Dövlət Komitəsinin könüllülük proqramı çərçivəsində Dövlət Komitəsinin əməkdaşı, psixoloq Rövşən Nəcəfov tərəfindən könüllülər üçün “İnsan mühəndisliyi” mövzusunda təlim keçirilib.
Təlimin məqsədi gənclərin şəxsi inkişafında psixoloji aspektlərin rolu, gələcək karyeralarında uğurlu seçimlərin müəyyən edilməsi olub. Təlim zamanı gənclərlə mövzu ətrafında müzakirələr aparılıb.
Qeyd edək ki, gənclərin potensialından daha səmərəli istifadə etmək, cəmiyyətin bütün sahələrində gənclərin fəal iştirakına şərait yaratmaq, onlara peşə vərdişlərini aşılamaq və praktiki biliklərini artırmaq, onların potensialını üzə çıxarmaq və ölkədə könüllülük hərəkatını inkişaf etdirmək məqsədilə Dövlət Komitəsində könüllülük proqramı çərçivəsində görüşlər davam edəcək.

The State Committee held a "Designing a personality" training for volunteers
The State Committee continues to hold meetings with young people to effectively engage them in public life and to provide them with professional skills.
In this regard, the employee of the State Committee, psychologist Rovshan Najafov conducted training for volunteers entitled "Designing a personality".
The purpose of the training was to determine the role of psychological aspects in the personal development of youth, identifying successful choices in their future careers. During the training, discussions were held with young people on this topic.