Qadın Resurs Mərkəzlərinin üzvləri “KOB Fest”-də iştirak edirlər
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin Qadın Resurs Mərkəzləri 25 Aprel - Sahibkarlar Günü münasibəti ilə Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinin (KOBİA) təşkil etdiyi “KOB Fest” sərgi-satış yarmarkasında uğurla iştirak edir.
Yarmarkada Komitənin BMT-nin İnkişaf Proqramı (BMTİP) ilə birgə icra etdiyi və USAID-in maliyyələşdirdiyi "Sahibkarlığa və məşğulluğa iqtisadi dəstək" layihəsinin 6 biznes qalibi iştirak edir.
İçərişəhər, Qoşa Qala meydanında təşkil olunan sərgidə Masallı, Xaçmaz və Zaqatala Qadın Resurs Mərkəzlərinin üzvü olan qadın sahibkarlar öz əl işlərini təqdim edir və məhsullarının satışını həyata keçirirlər.
Qeyd edək ki, 26 aprel tarixində yekunlaşacaq “KOB Fest” yarmarkasında 100-ə yaxın mikro və kiçik sahibkarlıq subyektinin 1000-dən çox çeşiddə məhsulu təqdim olunur.

Members of Women's Resource Centers participate in the “KOB Fest”
Members of Women's Resource Centers of the State Committee on Family, Women and Children Affairs successfully participate in the fair organized by the Agency for Small and Medium Business Development on the occasion of April 25 - Entrepreneur's Day.
Six business winners from the Economic Support for Entrepreneurship and Employment Project, funded by USAID and implemented by the State Committee in cooperation with the United Nations Development Program (UNDP), attended the fair.
Women entrepreneurs from Masali, Khachmaz, Zakatala Women's Resource Centers presented their handmade products during the fair held at Icheri Sheher and Gosha Gala squares.
It should be noted that at “KOB Fest”, which will end on April 26, more than 1000 types of products and nearly 100 micro- and small enterprises will be presented.