Belçika Krallığının Azərbaycandakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri ilə görüş keçirilib
4 may 2022-ci il tarixində Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Bahar Muradova Belçika Krallığının Azərbaycan Respublikasındakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Mişel Pitermansla görüşüb.
Qonaqları salamlayan Komitə sədri ölkəmizlə Belçika arasındakı münasibətlərin Azərbaycanın müstəqillik tarixinin başladığı illərə təsadüf etdiyini qeyd edib. O, bildirib ki, ölkələr arasında müxtəlif sahələr üzrə faydalı münasibətlər qurulub və bu gün də bu iş uğurla davam etdirilməkdədir.
Bakıda olmaqdan məmnunluq ifadə edən Belçika səfiri Mişel Pitermans, səmimi qəbula görə təşəkkürünü bildirib. Dövlət Komitəsinin fəaliyyətini müsbət qiymətləndirən səfir, fəaliyyət istiqamətləri üzrə birgə əməkdaşlığa açıq olduqlarını qeyd edib.
Görüş zamanı Komitənin fəaliyyət istiqamətləri ilə bağlı fikir mübadiləsi aparılıb, mümkün əməkdaşlıq imkanları və fəaliyyət perspektivləri müzakirə edilib.

The meeting with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Kingdom of Belgium to Azerbaijan was held
On May 4, 2022, the Chairperson of the State Committee for Family, Women and Children Affairs Mrs. Bahar Muradova met with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Kingdom of Belgium to the Republic of Azerbaijan Mr. Michel Petermans.
Welcoming the guests, the Chairperson of the Committee pointed out that both countries have established beneficial relations in various fields, and these relations continue successfully to this day.
The Belgian Ambassador Mr. Michel Petersman thanked the Chairperson for the warm welcome, assessing the activities of the State Committee, the Ambassador stressed that they are open to joint cooperation.
During the meeting, the parties exchanged views on the Committee's activities and discussed possible prospects for future collaboration.