Füzuli Rayon Qadın Resurs Mərkəzində “İngilis dili” üzrə təlimlər davam edir
Ailə, Qadın, Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi tərəfindən İBEC-Beynəlxalq Biznes Tədris Mərkəzi ilə birgə Füzuli Rayon Qadın Resurs Mərkəzində “İngilis dili” təlimləri təşkil edilir. 10 may 2022-ci il tarixdən start verilən təlimlərə Resurs mərkəzinə müraciət edən 12 nəfər həssas qrupdan olan qadınlar cəlb edilib. Təlimlərdə qadınlar baza dil biliklərinə yiyələnirlər.
Məlumat üçün bildirək ki, təlimlər Azərbaycan Respublikasında insan alverinə qarşı mübarizəyə dair 2020-2024-cü illər üçün Milli Fəaliyyət Planına əsasən insan alveri qurbanına çevrilməsi riskinin azaldılması, risk qrupundan olan insanların məşğulluqlarının təmin edilməsi istiqamətində onların bilik və bacarıqlarının artırılması məqsədilə həyata keçirilir.

Trainings on "English language" continue at the Fizuli District Women's Resource Center
The State Committee for Family, Women and Children Affairs together with the IBEC-International Business Training Center organizes "English language" training at the Fizuli District Women's Resource Center. The training, which started on May 10, 2022, involved 12 women from vulnerable groups who applied to the Resource Center. In the training, women acquire basic language skills.
The trainings are carried out in accordance with the National Action Plan to Combat Trafficking in Human Beings in the Republic of Azerbaijan for 2020-2024 to reduce the risk of becoming a victim of human trafficking and increase their knowledge and skills to provide employment for people at risk