Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi tərəfindən növbəti “açıq qapı” günü keçirilib
UADM-lərin fəaliyyət göstərdiyi bəzi rayonlarda - Ağdam, Goranboy, İsmayıllı, Göygöl, Zaqatala, Hacıqabul, Saatlı, Zərdabda “açıq qapı” günü səyyar şəkildə keçirilib.
“Açıq qapı” günündə müxtəlif problemlərlə bağlı müraciətlərə baxılıb və vətəndaşlara müvafiq dəstək göstərilib.
Müraciətlər arasında daha çox ailədaxili münasibətlərin tənzimlənməsi, uşaqla ünsiyyət, uşaq inkişafı, psixoloji və sosial xidmət, məişət zorakılığı, aliment, müayinə, müalicə, hüquqi yardım, övladlığagötürmə, sosial müavinətlər, məşğulluq, əlilliyi olan şəxslərə dəstək, əmlak bölgüsü və s. kimi məsələlər yer alıb.
Qeyd edək ki, növbəti aylarda da “açıq qapı” günlərinin keçirilməsi nəzərdə tutulub və bu barədə Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin rəsmi internet saytında və sosial şəbəkə hesablarında məlumat veriləcəkdir.

The State Committee for Family, Women and Children Affairs held an "open day"
Another “open day” was held with the participation of psychologists, social workers and lawyers at the Child and Family Support Centers (CPSC) of the State Committee for Family, Women and Children, including the Women's Resource Centers (WRC).
In some regions where the CPRC operates - Aghdam, Goranboy, Ismayilli, Goygol, Zakatala, Hajigabul, Saatli, Zardab, an open day was held on a mobile basis.
On the Day of Open Doors, appeals related to various problems were considered, and appropriate support was provided to citizens.
Among the appeals are the regulation of family relations, negative behavior of children and adolescents, social adaptation of children, dependence on social networks and virtual games, caring for a family member with disabilities, legal consultations, speech therapy, etc.
It should be noted that in the coming months it is planned to hold “open days”, which will be announced on the official website of the State Committee for Family Affairs, Women and Children.