Regionlarda erkən nikah və məişət zorakılığı ilə bağlı tədbirlər keçirilib
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin Goranboy, Saatlı, Qəbələ, Hacıqabul, Sabirabad Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzləri digər dövlət qurumları ilə əməkdaşlıq çərçivəsində “Erkən nikah və məişət zorakılığına yox deyək!” mövzusunda maarifləndirmə tədbirləri keçiriblər.
Tədbirlərdə monitorinq qruplarının üzvləri, gənclər, icma sakinləri və könüllülər iştirak edib.
İştirakçılara məişət zorakılığı sahəsində qanunvericilik, belə hallar baş verən zaman müraciət etmə qaydaları, müdafiə mexanizmləri, mühafizə orderi, qadın hüquqları, gender bərabərliyi, erkən nikahın yaratdığı problemlər haqqında geniş məlumat verilib.
Tədbirlər zamanı iştirakçıların sualları cavablandırılıb, maarifləndirici materiallar paylanılıb və videoçarx nümayiş etdirilib.

Events related to early marriage and domestic violence were held in the regions
The Goranboy, Saatli, Gabala, Hajigabul, Sabirabad Child and Family Support Centers of the State Committee for Family, Women and Children Affairs in cooperation with other state institutions held educational events entitled "Let's say no to early marriage and domestic violence!". Young people, community residents and volunteers participated in the events.
The participants were given extensive information about the legislation in the field of domestic violence, how to apply for when such cases occur, protection mechanisms, protection orders, women's rights, gender equality, problems caused by early marriage, etc.
Questions of participants were answered, educational materials were distributed, and a video was shown during the events.