“15 Oktyabr – Beynəlxalq Kənd Qadınları Günü”nə həsr olunmuş “Aqrar sektorun inkişafında qadınların töhfəsi” mövzusunda konfrans keçirilib.
Tədbirdə Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin aparat rəhbəri Ceyran Rəhmətullayeva, kənd təsərrüfatı nazirinin müavini İlhamə Qədimova, BMT-nin Ərzaq və Kənd Təsərrüfatı Təşkilatının (FAO) Azərbaycandakı Tərəfdaşlıq və Əlaqələndirmə ofisinin rəhbəri Mələk Çakmak, Azərbaycan Kənd Qadınları Assosiasiyasının üzvləri və qadın fermerlər iştirak edib.
Konfransda çıxış edən Dövlət Komitəsinin aparat rəhbəri Ceyran Rəhmətullayeva Komitə tərəfindən qadınlarının məşğulluğunun artırılması, onların sahibkarlıq fəaliyyətində iştirakının təmin edilməsi və bacarıqlarının artırılması, həmçinin kənd qadınları ilə bağlı həyata keçirilən layihələr və göstərilən dəstək xidmətləri barədə məlumat verib.
Tədbirin sonunda “15 Oktyabr – Beynəlxalq Kənd Qadınları Günü” ilə əlaqədar 41 qadın fermerə fərman və təşəkkürnamələr təqdim edilib.

Conference on "Women's contribution to the development of the agricultural sector"
A conference dedicated to "October 15 - International Rural Women's Day" was held on "Women's contribution to the development of the agricultural sector".
Mrs. Jeyran Rahmatullayeva, Chief of Staff of the State Committee for Family, Women and Children Affairs, Mrs. Ilhama Gadimova, Deputy Minister of Agriculture, Mrs. Melek Cakmak, Head of the Partnership and Coordination Office of the UN Food and Agriculture Organization (FAO) in Azerbaijan, members of the Association of Rural Women of Azerbaijan and female farmers attended the event.
Speaking at the conference, Mrs. Jeyran Rahmatullayeva, informed about the increase of women's employment by the Committee, ensuring their participation in entrepreneurial activity and increasing their skills, as well as the projects and support services provided for rural women.
At the end of the event, decrees and letters of thanks were presented to 41 female farmers in connection with "October 15 - International Rural Women's Day".