Dövlət Komitəsinin könüllülük proqramı çərçivəsində könüllülərin fəaliyyəti uğurla davam edir
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsində 22 sentyabr 2022-ci il tarixindən start verilmiş növbəti könüllülük proqramı çərçivəsində könüllülərin fəaliyyəti müvafiq şöbələr, Vətəndaşların Qəbulu Mərkəzi, Şüvəlan Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzi və “Uşaq Qaynar Xətt” xidmətində uğurla davam edir.
Şüvəlan UADM-də könüllülər mərkəzin fəaliyyətləri ilə tanış olurlar və mərkəz tərəfindən təhsil müəssisələrində keçirilən maarifləndirmə tədbirlərində yaxından iştirak edirlər.
Qeyd edək ki, könüllülüyün inkişafı, gənclərin könüllü fəaliyyətinə cəlb olunması və ümumilikdə gənclərin inkişafına xüsusi qayğı və diqqəti, könüllülük hərəkatını inkişaf etdirmək məqsədilə müsahibə yolu ilə seçilmiş müxtəlif ali təhsil müəssisəsinin 28 nəfər tələbəsi Komitədə həyata keçirilən növbəti könüllülük proqramına cəlb ediliblər.

Within the framework of the next volunteer program started on September 22, 2022 in the State Committee on Family, Women and Children Affairs, the volunteer activities are successfully continued in the relevant departments, the Citizens' Reception Center, the Shuvalan Child and Family Support Center and the "Children's Hotline" service.
At the Shuvelan Child and Family Support Center, volunteers get acquainted with the activities of the center and take an active part in educational activities conducted by the center.
It should be noted that in order to develop the involvement of young people in volunteer activities, 28 students from various higher educational institutions, selected through interviews, were involved in the volunteer program.