Daşkənd şəhərində “Erkən uşaqlıq dövründə qayğı və təhsil” mövzusu üzrə beynəlxalq Konfrans təşkil olunub
14-16 noyabr tarixlərində Özbəkistanın paytaxtı Daşkənd şəhərində “Erkən uşaqlıq dövründə qayğı və təhsil” mövzusu üzrə beynəlxalq Konfrans təşkil olunub. Konfransda Azərbaycan nümayəndə heyətinin tərkibində Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsini Uşaq məsələləri şöbəsinin müdiri Cəmilə Bağırova təmsil edir.
Müxtəlif ölkələrdən 1500-dən çox iştirakçının cəlb olunduğu tədbirin məqsədi məktəbəqədər təhsilin təmin edilməsi, bu sahədə təcrübə mübadiləsi və əməkdaşlıq münasibətlərinin müzakirəsidir.

An international conference on "Early childhood care and education" was organized in Tashkent
On November 14-16, an international conference on "Early childhood care and education" was organized in Tashkent, the capital of Uzbekistan. Mrs. Jamila Bagirova, head of the Department of Children Issues, represents the State Committee for Family, Women and Children Affairs in the Azerbaijani delegation at the conference.
The purpose of the event, which attracted more than 1500 participants from different countries, is to provide preschool education, exchange experience in this field and discuss cooperation relations.