“Təbiətin qoruyucuları” adlı ağacəkmə aksiyası həyata keçirilib
14 dekabr 2022-ci il tarixdə Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi və Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin birgə əməkdaşlığı, Elm və Təhsil Nazirliyinin dəstəyi ilə 2 internat məktəbində ağacəkmə aksiyası həyata keçirilib.
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədr müavini Aynur Sofiyeva, Elm və Təhsil Nazirliyinin nümayəndəsi Nigar Həmzəyevanın iştirakı ilə Bakı şəhəri Xəzər rayonu Şüvəlan qəsəbəsində yerləşən Sağlamlıq imkanları məhdud uşaqlar üçün 2 nömrəli xüsusi internat məktəbi və Xəzər rayonu Türkan qəsəbəsində yerləşən E.Mirzəyev adına sağlamlıq imkanları məhdud uşaqlar üçün 6 nömrəli Respublika xüsusi internat məktəbinin şagirdləri ilə birgə məktəblərin həyatyanı sahələrində ağaclar əkilib.
Aksiyanın əsas məqsədi təbiətin mühafizəsinə xüsusən gənc nəslin cəlb edilməsi, ekoloji istiqamətdə maarifləndirmənin aparılması və ekoloji mədəniyyətin əsasını qoymaqdır.
“Təbiəti qorumaq VƏTƏNİ qorumaq deməkdir” şüarı ilə həyata keçirilən aksiyada Vətən müharibəsi şəhidlərinin əziz xatirəsinə dərin ehtiram əlaməti olaraq, 50 şagirdin iştirakı ilə 170 ağac əkilib.

A tree-planting campaign "Defenders of Nature" was held
On December 14, 2022 with the joint cooperation of the State Committee for Family, Women and Children Affairs and the Ministry of Ecology and Natural Resources held a tree-planting action.
Trees were planted with the participation of Aynur Sofiyeva, Deputy Chairperson of the State Committee for Family, Women and Children Affairs, and Nigar Khamzaeva, representative of the Ministry of Education and Science, and students from a special boarding school for children with disabilities.
The main purpose of the action is to attract young people to the protection of nature, raise environmental awareness and establish the basics of ecological culture.
In the action held under the slogan "To protect nature means to protect the motherland" 170 trees were planted with the participation of 50 students as a sign of profound respect for the blessed memory of the martyrs of the Patriotic War.