Gender əsaslı zorakılığa qarşı 16 günlük fəallıq kampaniyasını dəstəkləyən influenserlərlə görüş keçirilib
Görüş zamanı influenserlərin köməyi ilə kampaniya çərçivəsində ötürülən mesajların daha geniş auditoriyaya çatdırıldığı qeyd edilib və gender əsaslı zorakılıqla mübarizəyə dair fikir mübadiləsi aparılıb.
BMT-nin Rezident Əlaqələndiricisi Ofisinin rəhbəri Kanako Mabuçi, Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin Xarici əlaqələr və protokol xidməti şöbəsinin müdiri Fərid Ədilovun iştirak etdiyi görüşün sonunda influenserlərə təşəkkür sertifikatları təqdim olunub.
Qeyd edək ki, gender əsaslı zorakılığa qarşı 16 günlük fəallıq kampaniyası Dövlət Komitəsi və BMT-nin Azərbaycandakı nümayəndəliyi ilə birgə həyata keçirilib. Kampaniya çərçivəsində Azərbaycanın 16 rayonunda maarifləndirici tədbirlər təşkil olunub.

A meeting was held with influencers supporting the 16-day activism campaign against gender-based violence
During the meeting, with the help of influencers, the messages transmitted within the framework of the campaign were delivered to a wider audience, and opinions were exchanged on the fight against gender-based violence.
Certificates of appreciation were presented to the influencers at the end of the meeting, which was attended by Kanako Mabuchi, head of the UN Resident Coordinator's Office, Farid Adilov, head of the Department of Foreign Relations and Protocol Service of the State Committee for Family, Women and Children Affairs.
The 16-day activity campaign against gender-based violence was carried out jointly with the State Committee and the UN representation in Azerbaijan. As part of the campaign, educational events were organized in 16 regions of Azerbaijan.