İnternetdən təhlükəsiz istifadənin təbliği məqsədilə məktəblərdə təlimlər keçirilir
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi tərəfindən uşaqların kibertəhlükələrdən və zərərli informasiyalardan qorunması istiqamətində həyata keçirilən tədbirlərin davamı olaraq, Xəzər rayonu, 218 nömrəli məktəbdə “İnternetdən təhlükəsiz istifadə üçün maariflənək” mövzusu üzrə maarifləndirici təlim keçirilib.
05 aprel 2023-cü il tarixində 7-8-ci sinif şagirdlərinin iştirakı ilə keçirilən təlim Dövlət Komitəsinin əməkdaşları Sevil Rəsulzadə və Qeys Ağalarov tərəfindən aparılıb.
Uşaqlara internetin zərərli təsirləri və onlayn məkanda yaranan təhlükə və risklərdən müdafiə üsulları, bu istiqamətdə valideyn və müəllimlərlə məsləhətləşmənin vacibliyi, şəxsi məlumatların qorunması və sosial şəbəkələrdə paylaşılmamasının vacibliyi, viruslu proqram və saytları seçə bilmə üsulları barədə ətraflı məlumatlar verilib.
Təlim zamanı uşaqlara Dövlət Komitəsi tərəfindən hazırlanmış məlumatlandırıcı qeyd dəftərləri və bukletlər paylanılıb.

Trainings are conducted in schools in order to promote the safe use of the Internet
An educational training on the topic "Let's be educated for safe use of the Internet" was held in school No. 218 of Khazar region as a continuation of the measures implemented by the State Committee for Family, Women and Children Affairs in order to protect children from cyber threats and harmful information.
The training held on April 5, 2023 with the participation of 7-8 grade students was conducted by the employees of the State Committee.
Children were given detailed information about the harmful effects of the Internet and methods of protection against threats and risks arising in the online space, the importance of consulting parents and teachers in this regard, the importance of protecting personal information and not sharing it on social networks, and how to choose viral programs and sites.
During the training, informative notebooks and booklets prepared by the State Committee were distributed to the children.