Regionlarda sağlam həyat tərzinin təbliği istiqamətində tədbirlər davam etdirilir
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzləri (UADM) tərəfindən aparılan uşaq, yeniyetmə və gənclər arasında sağlam həyat tərzinin təbliği, narkomaniya və digər zərərli vərdişlərin mənfi təsirləri mövzusunda maarifləndirmə işlərinin davamı olaraq aidiyyəti qurumların dəstəyi ilə 5-7 aprel 2023-cü il tarixlərində Şüvəlan, Ağdam, Saatlı, Göygöl UADM-ləri təhsil müəssisələrində maarifləndirici görüşlər keçirilib.
İştirakçılara sağlam həyat tərzinin əhəmiyyəti, gigiyena vasitələrindən düzgün istifadə qaydaları barədə danışılıb, məktəblilərə zərərli vərdişlərdən uzaq olmaq tövsiyə edilib, mövzu ilə əlaqəli təqdimatlar nümayiş olunub və şagirdləri maraqlandıran suallar cavablandırılıb.
Zərdab UADM-də isə sərbəst güləş idman növü üzrə uşaq və yeniyetmələr arasında rayon birinciliyi keçirilib, qaliblər hədiyyə və diplomla təltif ediliblər.
Tədbirlərdə UADM-lərin və aidiyyəti qurumların əməkdaşları, mərkəzlərin ekspert qruplarının üzvləri, məktəblərin müəllim və şagird kollektivi, ictimaiyyət nümayəndələri iştirak ediblər.

Measures are being continued to promote a healthy lifestyle in the regions
Educational meetings were held in Shuvelan, Agdam, Saatli, Goygol Child and Family Support Centers in 2023 on April 5-7, as a continuation of the education work on the promotion of a healthy lifestyle among children, teenagers and young people, the negative effects of drug addiction and other harmful habits carried out by the Child and Family Support Centers of the State Committee on Family, Women and Children Affairs with the support of relevant institutions.
The participants were informed about the importance of a healthy lifestyle, the rules for the correct use of hygiene products, students were advised to stay away from harmful habits, presentations related to the topic were shown, and questions of interest to students were answered.
In Zardab Child and Family Support Centers, the district championship among children and teenagers in freestyle wrestling was held, the winners were awarded with gifts and diplomas.
Employees of Child and Family Support Centers and relevant institutions, members of expert groups of centers, teachers and students of schools, public representatives took part in the events.