Azərbaycan Dövlət Rəssamlıq Akademiyası nəzdində İncəsənət Kollecində tədbir keçirilib
20 aprel 2023-cü il tarixində Ailə,Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin “İnsan alveri və məcburi əməyə YOX deyək!” adlı layihə çərçivəsində Azərbaycan Dövlət Rəssamlıq Akademiyası nəzdində İncəsənət Kollecində tədbir keçirilib.
Tələbələr üçün təşkil olunmuş tədbirdə Komitənin Ailə məsələləri şöbəsinin baş məsləhətçisi Rafiq Mahmudov “İnsan alveri və məcburi əmək: özünüzü necə qoruya bilərsiniz” adlı təqdimat ilə çıxış edərək, dövlətin və Komitənin insan alveri ilə mübarizə istiqamətində həyata keçirilən tədbirlər və gənclərin bu problemdən özünü necə qoruya biləcəyi haqqında ətraflı məlumat verib.

An event was held at the Art College within the Azerbaijan State Art Academy
On April 20, 2023, an event was held at the Art College of the Azerbaijan State Art Academy within the framework of the project "Let's say NO to human trafficking and forced labor!" of the State Committee for Family, Women and Children Affairs.
At the event organized for students, Rafig Mahmudov, the chief adviser of the Family Affairs Department of the Committee, made a presentation on the project entitled "Human trafficking and forced labor: how you can protect yourself" and gave detailed information about measures taken by the state and the Committee to combat human trafficking and how young people can protect themselves from this problem.