“Ailə. Ailə dəyərləri və ənənələr” mövzusunda maarifləndirici tədbir keçirilib
20 aprel 2023-cü il tarixində Ailə,Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi, Elm və Təhsil Nazirliyi ilə birgə əməkdaşlıq çərçivəsində 1 nömrəli Uşaq-Gənclər İnkişaf Mərkəzində valideyn və müəllimlər üçün “Ailə. Ailə dəyərləri və ənənələr” mövzusunda maarifləndirici tədbir keçirilib.
Tədbirdə Dövlət Komitəsinin Ailə məsələləri şöbəsinin müdiri Gülnarə Məmmədova tərəfindən iştirakçılara dövlət ailə siyasətinin həyata keçirilməsi, nümunəvi ailələrin təbliği, ailələri narahat edən problemlərin aradan qaldırılması Komitə tərəfindən görülən işlər haqqında geniş məlumat verilib.
Eyni zamanda ailə dəyərləri, milli –mənəvi dəyərlərimizin gənc nəslə aşılanması məqsədilə mövzu ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb və “Ailə bir ağacdır “ adlı film nümayiş edilib.

An educational event was held on "Family. Family values and traditions"
On April 20, 2023, an educational event was held on the topic "Family. Family values and traditions".
At the event, Gulnara Mammadova, head of the Family Affairs Department of the State Committee, gave the participants extensive information about the implementation of the state family policy, the promotion of exemplary families, and the work done by the Committee to eliminate problems affecting families.
At the same time, in order to instill family values, our national and moral values in the young generation, opinions were exchanged on the topic and the film "Family is a Tree" was demonstrated.