Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Bahar Muradova 9 iyun 2023-cü il tarixində Şəmkir Gənclər Evində vətəndaşları qəbul edib
Qəbuldan öncə Ümummilli lider Heydər Əliyevin Şəmkir rayonundakı abidəsi ziyarət olunaraq önünə gül dəstələri qoyulub, əziz xatirəsinə dərin ehtiram bildirilib.
Şəmkir, Gədəbəy, Göygöl və Daşkəsən rayon sakinlərinin qəbulu zamanı aliment ödənişi, işlə təmin olunma, mənzil-məişət şəraitinin yaxşılaşdırılması, boşanma nəticəsində yaranan hüquqi problemlərin həlli və digər məsələlər üzrə müraciətlərə baxılıb.
Qəbulda iştirak edən vətəndaşların Dövlət Komitəsinin səlahiyyət dairəsinə aid müraciətləri dinlənilib, bir hissəsi yerindəcə həll edilib, araşdırma tələb edən müraciətlər qeydiyyata alınıb və həlli üçün müvafiq tapşırıqlar verilib.
Qeyd edək ki, vətəndaşların qəbulu mərkəzi icra hakimiyyəti orqanlarının rəhbərləri tərəfindən şəhər və rayonlarda vətəndaşların qəbulu cədvəlinə əsasən həyata keçirilir.

On June 9, 2023, Mrs.Bahar Muradova, the Chair of the State Committee for Family, Women and Children Affairs received citizens at the Shamkir Youth Center
Before the reception, the monument of National Leader Heydar Aliyev in Shamkir region was visited, flowers were placed in front of it, and deep respect was paid to his dear memory.
During the reception of residents of Shamkir, Gadabey, Goygol and Dashkasan regions, applications for payment of alimony, employment, improvement of living conditions, resolution of legal problems caused by divorce and other issues were considered.
The appeals of the citizens participating in the reception related to the jurisdiction of the State Committee were heard, some of them were resolved on the spot, the appeals requiring investigation were registered and relevant tasks were given for their resolution.
The admission of citizens is carried out by the heads of central executive authorities according to the schedule of admission of citizens in cities and regions.