Uşaqlar üçün yay düşərgəsi təşkil olunub
Ümummilli Lider Heydər Əliyevin 100 illik yubileyi ilə əlaqədar olaraq Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin tərəfdaşlığı ilə Futbolun İnkişaf Fondu tərəfindən uşaqların asudə vaxtlarının səmərəli təşkili, onların intellektual inkişafı məqsədilə 7 günlük futbol düşərgəsi təşkil edilib.
Düşərgənin yekununda uşaqlar sertifikatla təltif edilib, həmçinin təşkilatçılara təşəkkürnamələr təqdim edilib.
Qeyd edək ki, növbəti belə düşərgələr Gəncə şəhərində və Şamaxı rayonunda təşkil olunacaq.
Eyni zamanda, Naxçıvan Muxtar Respublikasının Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi və Həmkarlar İttifaqları Şurasının təşkilatçılığı ilə həssas təbəqədən olan ailələrin uşaqları üçün 3 günlük “Yay məktəbi” təşkil olunub.
Uşaqlar 3 gün ərzində asudə vaxtlarını səmərəli keçiriblər. Onlar üçün uşaq hüquqlarının müdafiəsi ilə bağlı təlimlər təşkil edilib, həmçinin müxtəlif ekskursiyalar, maraqlı oyunlar, viktorinalar keçirilib.

A summer camp was organized for children
In connection with the 100th anniversary of the National Leader Heydar Aliyev, a 7-day football camp was organized by the Football Development Fund in partnership with the State Committee for Family, Women and Children Affairs for the purpose of effective organization of children's leisure time and their intellectual development.
At the end of the camp, the children were awarded a certificate, and the organizers were also presented with letters of gratitude.
It should be noted that the next such camps will be organized in Ganja City and Shamakhi region.
At the same time, a 3-day "Summer school" was organized for children of vulnerable families under the organization of the State Committee for Family, Women and Children Affairs of Nakhchivan Autonomous Republic and the Council of Trade Unions.
Children spent their free time effectively during 3 days. Training on the protection of children's rights, as well as various excursions, interesting games and quizzes were organized for them.