Bahar Muradova Tərtər rayon Qadın Resurs Mərkəzini ziyarət edib
13 sentyabr 2023-cü il tarixində Tərtərdə vətəndaşların qəbulunu keçirən B. Muradova rayonda fəaliyyət göstərən Qadın Resurs Mərkəzini ziyarət edərək, yaradılmış şəraitlə və əhaliyə göstərilən xidmətlərlə tanış olub.
Məlumat verilib ki, Tərtər Olimpiya Kompleksində yerləşən Qadın Resurs Mərkəzi məsləhətləşmə, mentorluq, şəbəkələşmə, səmərəli ünsiyyət və təbliğat daxil olmaqla, qadınlara müxtəlif xidmətlər göstərir.
Mərkəz tərəfindən ailə büdcəsinin idarə edilməsi, biznes bacarıqlarının artırılması, sahibkarlıq fəaliyyətinin gücləndirilməsi, liderlik bacarıqlarının inkişaf etdirilməsi istiqamətində kursları təşkil olunur.
Mərkəzdə, həm də erkən nikahların, qızların təhsildən yayınmasının, məişət zorakılığının, insan alverinin qarşısının alınması, gender bərabərliyi, insan hüquqları, narkomaniyanın fəsadları, maliyyə savadlılığı, reproduktiv sağlamlıq, selektiv abort və onun fəsadları barədə icma üzvlərinin iştirakı ilə maarifləndirici görüşlər keçirilir, təlimlər təşkil edilir.
B. Muradova Mərkəzin işinin daha da təkmilləşdirilməsi, qadınların məşğulluğunun daha da artırılması, biznes fəaliyyətinə geniş miqyasda cəlb edilməsi istiqamətində müvafiq tövsiyələrini diqqətə çatdırıb.

Mrs. B. Muradova, who held the reception of citizens in Tartar, visited the Women Resource Center operating in the region and got acquainted herself with the created conditions and services provided to the population on September 13, 2023.
It was reported that the Women's Resource Center located in the Tartar Olympic Complex provides various services to women, including counseling, mentoring, networking, effective communication and advocacy.
The center organizes courses on family budget management, increasing business skills, strengthening entrepreneurial activity, and developing leadership skills.
In the center, educational meetings are held with the participation of community members on early marriages, girls' school dropout, prevention of domestic violence, human trafficking, gender equality, human rights, consequences of drug addiction, financial literacy, reproductive health, selective abortion and its consequences.
Mrs.B. Muradova drew attention to the relevant recommendations in the direction of further improvement of the work of the Center, further increase of women's employment, large-scale involvement in business activities.