Bilik Günü münasibətilə regionlarda tədbirlər keçirilib
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin Ağdam, Şüvəlan, Saatlı, Sabirabad, Hacıqabul, Qəbələ, Goranboy, Göygöl, Zaqatala, Zərdab Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzləri (UADM) tərəfindən 15 Sentyabr - Bilik Günü münasibətilə müxtəlif tədbirlər keçirilib, o cümlədən uşaqların ödənişsiz tibbi müayinəsi, təhsildən yayınan, əlilliyi olan uşaqların ailələrinə səfərlər, musiqili-əyləncəli proqramlar təşkil edilib.
Tədbirlərdə UADM-lərin əməkdaşları, mərkəzlərin ekspert qruplarının üzvləri, Rayon İcra hakimiyyəti başçılarının ərazi dairəsi üzrə nümayəndələri, tibb məntəqəsinin işçiləri, həssas təbəqədən olan ailələr iştirak ediblər.
Tədbirlərdə çıxış edənlər təhsilin əhəmiyyətindən danışıb, yeni dərs ilinin başlanması münasibətilə uşaqları təbrik edib, onlara uğurlar arzulayıblar. Sonra uşaqlara məktəbli geyimləri, çantaları və ləvazimatları hədiyyə edilib, xatirə şəkilləri çəkilib.

Activities dedicated to the Day of Knowledge were held in the regions
On September 15 - Knowledge Day, the Child, and Family Support Centers of the State Committee for Family, Women and Children's Affairs organized a series of events. The events included free medical check-ups for children, visits to families of children with disabilities, music, and entertainment programs.
The events were attended by the Center's staff, representatives of the regional executive authorities, Medical Center staff, and families from socially disadvantaged backgrounds.
Speakers at the event discussed the significance of education, praised the children for the commencement of the new academic year, and wished them luck. After that, the students were given school uniforms and necessary school supplies.