Yeni Azərbaycan Partiyası Səbail rayon təşkilatının birgə təşkilatçılığı ilə “Ulu Öndər Heydər Əliyev və ailə dəyərləri” mövzusunda gənclərlə görüş keçirilib
27 oktyabr 2023-cü il tarixində Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi və Yeni Azərbaycan Partiyası Səbail rayon təşkilatının birgə təşkilatçılığı ilə “Ulu Öndər Heydər Əliyev və ailə dəyərləri” mövzusunda gənclərlə görüş keçirilib.
Görüşdə çıxış edən Yeni Azərbaycan Partiyası Səbail rayon təşkilatının sədri Muxtar Nağıyev Ümummilli lider Heydər Əliyevin sədrliyi ilə yaradılan Yeni Azərbaycan Partiyasının keçdiyi şərəfli inkişaf yolundan bəhs edərək, bildirib ki, Ulu Öndər Heydər Əliyevin ideyaları bu gün də yaşayır, qalib gəlir. Ölkə Prezidenti, Ali Baş Komandan cənab İlham Əliyev tərəfindən bu ölməz amallar uğurla həyata keçirilir, artıq 3-cü ildir ki, Azərbaycan özünün milli dövlət quruculuğunun və idarəçiliyinin növbəti şərəfli mərhələsini yaşayır.
“Biz Heydər Əliyev İrsini Öyrənirik” məktəbinin fəaliyyətindən danışan M.Nağıyev, bu cür tədbirlərin keçirilməsinin və gənclərin Heydər Əliyev irsi barədə geniş məlumata sahib olmasının əhəmiyyətini vurğulayıb.
Görüş iştirakçılarını salamlayan Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Bahar Muradova gənclərin əhatəsində olmaqdan məmnunluğunu ifadə edib.
Azərbaycanın bu gün çox əhəmiyyətli və şərəfli bir dövr yaşadığını qeyd edən sədr, müstəqil və qüdrətli dövlət qurmaq üçün yolun asan olmadığını vurğulayıb.
Yeni Azərbaycan Partiyasının yaranma tarixinə nəzər salan sədr, Ulu öndər Heydər Əliyevin rəhbərliyi ilə yaradılan bu strateji xəttin həyatımızın bütün sferalarını əhatə etdiyini vurğulayıb: “Bu siyasət Azərbaycana bütün istiqamətlərdə uğur gətirən siyasət olduğunu hər an sübut edir. Bu gün Ümummilli liderin zəngin irsi yeni dövrün tələblərinə uyğun olaraq cənab Prezident İlham Əliyev tərəfindən uğurla davam etdirilir”.
Ailə cəmiyyətin və dövlətin əsasıdır deyən B.Muradova, gənclərə ailə dəyərlərinin əhəmiyyətindən danışıb. O, əlavə edib ki, güclü dövlət ailədən başlayır. Bu gün var olan güclü Azərbaycanı qorumaq, inkişaf etdirmək, gələcək nəsillərə çiçəklənmiş, qüdrətli bir dövlət kimi təhvil vermək hər birimizin borcudur və hər kəs öz növbəsində bu prosesin iştirakçısına çevrilməlidir.
Çıxışlardan sonra “Biz Heydər Əliyev İrsini Öyrənirik” məktəbi tələbələrini maraqlandıran suallar cavablandırılıb.

A meeting was held with young people on the topic "Great Leader Heydar Aliyev and family values" under the joint organization of the New Azerbaijan Party of Sabail district organization
On October 27, 2023, a meeting with young people on the topic "Great Leader Heydar Aliyev and family values" was held under the joint organization of the State Committee for Family, Women and Children Affairs and the New Azerbaijan Party of the Sabail district organization.
Mr. Mukhtar Naghiyev, chairman of the New Azerbaijan Party of Sabail district organization, spoke about the honorable development path of the New Azerbaijan Party created under the chairmanship of the national leader Heydar Aliyev, and said that the ideas of the Great Leader Heydar Aliyev still live and win today. These immortal actions are successfully carried out by the President of the country, Commander-in-Chief Mr. Ilham Aliyev. It is already the 3rd year that Azerbaijan is experiencing the next glorious stage of its national state building and administration.
Speaking about the activity of the school "We Learn Heydar Aliyev's Heritage", M. Naghiyev emphasized the importance of holding such events and for young people to have extensive information about Heydar Aliyev's heritage.
Mrs. Bahar Muradova, Chair of the State Committee for Family, Women and Children Affairs, welcomed the meeting participants and expressed her satisfaction to be surrounded by young people.
Noting that Azerbaijan is living a very important and honorable period today, the chairman emphasized that the road to building an independent and powerful state is not easy.
Reviewing the history of the creation of the New Azerbaijan Party, the chairman emphasized that this strategic line created under the leadership of Great Leader Heydar Aliyev covers all spheres of our life: "This policy proves every moment that it is a policy that brings success to Azerbaijan in all directions. Today, the rich legacy of the national leader is being successfully continued by Mr. President Ilham Aliyev in accordance with the requirements of the new era."
B. Muradova said that the family is the basis of the society and the state and told the young people about the importance of family values. She added that a strong state starts from the family. It is the duty of each of us to protect, develop and hand over the strong Azerbaijan that exists today to the future generations as a prosperous and powerful state, and everyone in turn should become a participant in this process.
After the speeches, the questions of the students of the "We Learn Heydar Aliyev Heritage" school were answered.