Bahar Muradova Naxçıvanda Heydər Əliyev Uşaq-Gənclər Yaradıcılıq Mərkəzinin fəaliyyəti ilə tanış olub
Dövlət Komitəsinin sədri Bahar Muradova Naxçıvan Muxtar Respublikasına səfəri çərçivəsində Heydər Əliyev Uşaq-Gənclər Yaradıcılıq Mərkəzinin fəaliyyəti ilə yaxından tanış olub.
Komitə sədrinə məlumat verilib ki, uşaq və gənclərin asudə vaxtlarının səmərəli təşkili, onların maraq və bacarıqlarının, intellektual səviyyələrinin və yaradıcılıq qabiliyyətlərinin inkişafı üçün mərkəzdə hər şərait yaradılıb.
Qeyd edilib ki, Heydər Əliyev Uşaq-Gənclər Yaradıcılıq Mərkəzində 61 otaq, şahmat sinfi, kitabxana, idman, gimnastika və iclas zalları yerləşir. Mərkəzdə robotexnika, memarlıq-dizayn, mental aritmetik, xalçaçılıq, metal üzərində bədii döymə, ağac üzərində oyma, ebru sənəti, qum sənəti, dulusçuluq, dram, gimnastika və sürətli oxu dərnəkləri mövcüddur.
Daha sonra Komitə sədri mərkəzin dərnək üzvlərinin əl işlərindən ibarət sərgiyə baxıb.
Bildirilib ki, Uşaq-Gənclər Yaradıcılıq Mərkəzininin dərnək üzvlərinin əl işləri respublika və beynəlxalq səviyyəli sərgilərdə nümayiş olunur.

Mrs. Bahar Muradova got acquainted with the activities of the Heydar Aliyev Children and Youth Creative Center in Nakhchivan
Mrs.Bahar Muradova, the Chair of the State Committee, became familiar with the activities of the Heydar Aliyev Children and Youth Creativity Center during her visit to the Nakhchivan Autonomous Republic.
The chairman of the committee was informed that all conditions have been created in the center for the effective organization of children's and youth's free time, the development of their interests and skills, intellectual levels and creative abilities.
It was noted that the Heydar Aliyev Children and Youth Creative Center has 61 rooms, a chess class, a library, sports, gymnastics and meeting halls. The center has robotics, architecture-design, mental arithmetic, carpet weaving, artistic tattooing on metal, wood carving, marble art, sand art, pottery, drama, gymnastics and speed reading clubs.
Later, the Chairman of the Committee viewed the exhibition of handicrafts of the association members of the center.
It was reported that the handicrafts of the members of the Children and Youth Creativity Center are exhibited at national and international level exhibitions.